Etiketa: meta

Kreu i Kuvendit Ilir Meta e heq “pataten e nxehtë” nga Prokuroria në dorë të ambasadorit Lu
(FOTO- Arkiv)/ Në një konferencë për mediat të mbajtur orët e fundit, kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, ka deklaruar se Prokuroria e Përgjithshme “nuk ka shkelur Kushtetutën” në propozimin e emra...
LSI deklarohet “nurse” e partive të gjymtuara.
Nga L. Skiroi/ Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim ka deklaruar sot se do ta “ndërtojë koalicionin me PS” vetëm me 19 qershor, dmth., një ditë pas ditës së votimeve, kur të ketë dalë ed...
Pse ‘pajtohen’ gjithmonë Rama – Meta?!
Nga: Astrit Patozi/ (Ose një analizë e shkurtër krahasuese për dy burra pushteti) Janë kaq të pangjashëm me njëri-tjetrin, sa të krijojnë përshtypjen se kanë lindur për të bërë luftë dhe për...
I FUNDIT: Pse Rama dhe Meta ndodhen në zyrën e Presidentit të Rpublikës?
Nga L. Skiroi/ Në këto momente kryeministri Rama dhe kryetari i Kuvendit Meta, ndodhen në zyrën e Presidentit të republikës, Bujar Nishani. Para pak kohë të dy ishin së bashku në zyrën e Met...
LAJM I FUNDIT: Shkarkohet Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani.
(FOTO: Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani)/ Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani është shkarkuar nga detyra. Shkarkimi i tij ka ardhur pas këmbënguljes së  kryeministrit Edi Rama. Për këtë arsye...
Ilir Meta mbledh taborët e kritikëve për në kasollen “Institucionale”.
Nga: L. Skiro/ Në një takim që mbajti dje në Tiranë me strukturat politike të LSI, kryetari Ilir Meta u përqendrua në dy pika kryesore: Konflikti verbal i fundit mes deputetëve të LSI dhe Parti...
PO SHKËMBEHEN KRIMINELËT.
  Frrok Çupi/ Duket se krerët e shtetit janë ulur në tavolinën e lojës dhe nën mëngë mbajnë secili kriminelin e vet. “Më jep kriminelin “Iks” të të jap “të Kuqin”...  Ky është thelbi i asaj...
Njëshi i shtetit zbaton kërkesën e Dyshit të shtetit për këshillin Kombëtar të Sigurisë
Nga: L. Skiro/ Presidenti i Republikës, Bujar Nishani sot ka njoftuar se pranon kërkesën e kryetarit të Kuyvendit për mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Sigurisë. Objekti i mbledhjes së forumit ...
Ilir Meta takon shoqërinë civile. LSI nuk e voton ligjin e mbetjeve
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta takoni sot përfaqësues të Aleancës Kundër Importit të Plehrave (AKIP) dhe të Unionit të Ekspertëve Mjedisor Shqiptar (UEMSH) . AKIP dhe shoqatat e tjera civile janë ...
Ligji i mbetjeve: Herën e dytë Meta mund të mos e votojë
Veritas.com.al/ Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, LSI, që nga forumet e Partisë së tij paralajmëroi  publikun se mund të mos e votojë për herë të dytë “Ligjin e mbetjeve”. Ligji për ...
Faqja 50 prej 51« E para...102030...4748495051