Etiketa: is_tag

Presidenti Rus, Putin, uron presidentin Meta për Pavarësinë
Presidenti rus, Vladimir Putin ka uruar Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta për ditën e Pavarësinë së Shqipërisë. ‘I nderuar zoti President, Pranoni urimet e mia me rastin e festës kombëtare...
Presidenti, edhe pa dëshirën e tij, i vë përpara ‘ungjillin’ e betimit ministrit Lleshaj.
Me fytyrë të ngrysur dhe në distancë, por megjithatë presidenti Meta e ka kryer ceremoninë e betimit të ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj. Askush nuk ka kuptuar qartë pse Meta nuk e honepste ...
PS vlerëson Vitore Tushën, dekretuar nga Meta për në KLSH, por ka një ‘por’.
“Me dekretin do të njihemi ditën e enjte, ku sipas Kushtetutës, kryetari njofton seancën plenare dhe deri në shqyrtimin nga komisioni përkatës, do të hezitoja të bëja çdo koment”. Kështu ka dek...
Presidenti hyn në derën e Sandër Lleshit duke trokitur te ministre Xhaçka; kryeministri i shkruan direkt Presidentit.
Presidenti i Republikës Ilir Meta i ka shkruar një letër ku rendit 14 pyetje për Ministrin e Mbrojtjes, zonjën Olta Xhaçka. Ai bashkë me publikimin e pyetjeve jo sekrete të ngritura për Sandër Lle...
Që pa zbardhur, sot, Presidenti Ilir Meta ka dekretuar Helidon Bendon si kreun e SHISH.
Koment nga VERITAS/ Pas 12 muaj ' harrese' nëpër sirtaret e Zyrës së Preisdnetit, sot para orës 8 të mëngjesit, është zgjuar Helidon Bendo dhe është dekretuar nga presidenti si kryetar i SHISH....
ILIR META NA PËRFAQËSON MË SHUMË SE KUSHDO TJETËR
Astrit Patozi/ fb Ilir Meta i ka kapur të papërgatitur dhe i ka shokuar të gjithë. Madje edhe ata që janë gëzuar aq shumë me mosdekretimin e Sandër Lleshit, sa po e përjetojnë si një fitore të ...
Nesër, e hënë, nis ‘lufta’; maxhoranca vihet në mbrojtje të Kushtetutës përballë presidentit.
  Sot, e dielë, kryeministri Rama është takuar me presidentin e Republikës, Ilir Meta, ku është biseduar mbi aktin e presidentit që kudnërshtoi emërimin si ministër të gjeneral Sandër Lles...
Kur do të jenë zgjedhjet për pushtetin lokal? Presidenti nis konsultimet.
Presidenti i Republikës,  Ilir Meta nisi konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve administrative. Takimin e parë e nisi sot me kreun e Grupit të PS, Taulant Ballën, në...
Meta takohet me Trump dhe i kënaqur shpall ‘partneritet të fortë strategjik’.
Presidenti Ilir Meta mori pjesë të mërkurën në pritjen e Presidentit të SHBA-së, Donald Trump. Në Facebook, kreu i shtetit shqiptar postoi foton me Donald dhe Melania Trump dhe shkroi: “I kënaq...
Millard në zyrën e Metës: Hera e parë që një zyrtar i lartë i DASH troket fillimisht në derën e presidentit.
Zyrtarja e lartë e Departamentit të Shtetit, Millard, me të arritur në Tiranë, ka trokitur të parën derën e presidentit të Republikës, Ilir Meta. Praktikat e njohura deri tani nuk e kanë dëshmu...