Etiketa: is_tag

Ilir Meta, rrotull Presidencës si mot i paqëndrueshëm
  Frrok Çupi/ Në vjeshtë i afrohet Presidencës, stinën tjetër bën sikur ka politikë “aktive” në duar, në verën e nxehtë të zhurmës mbi krimin i largohet klimës së presidencës... Kohët e ...
Deputeti Blushi: Rama nuk do ta burgosë Metën deri në zgjedhjet 2017. Po pastaj?!
  Deputeti i PS, Ben Blushi, gazetar dhe shkrimtar, në seancën e sotme parlamentare ka bërë një deklaratë surprizë. Ai ka thënë se kryeministri Rama “nuk do ta burgosë Ilir Metën (kryetar ...
Basha nuk e përjashton koalicionin me Metën
  “Koalicioni i PD duhet të mbushë dy vlera, që t’i përballet alternativës sonë, të dhënies pushtet qytetarit, përmes rritjes së përgjegjësisë dhe transparencës të partive politike. Të një...
Në këto momente luhatjesh, Ilir Meta lavdëron koalicionin me Berishën në vitin 2009
  Ilir Meta kujtoi lëvizjet e forta politike që ka bërë në të shkuarën, që nga ndarja me socialistët, kalimi me Berishën në 2009, apo rikthimi tek e majta në zgjedhjet e kaluara. Në interv...
Kryetari i Kuvendit mirëkupton ngërçin ligjor të Presidentit
Prej ditësh, Presidenti i Republikës ka njoftuar përmes deklarateve për mediat se "është e pamundur zbatimi i Ligjit për Reformën në Drejtësi" Kjo bëhet e pamundur për shkak se mungojnë ligjet ...
Lulzim Basha propozim kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i bëri një propozim kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta, për të zgjidhur ngërçin për reformën në drejtësi. Basha tha se marrëveshja u arrit nga ekspertët gja...