Etiketa: is_tag

Pas largimit nga Basha, Lu dhe Arvizu takim me Metën
Ambasadori amerikan Donald Lu, së bashku me ish ambasadorin Aleksandër Arvizu, i cili ka mbërritur dje në Tiranë, pasi kanë takuar kreun e opozitës, Lulzim Bashin janë ndalur në Kryesinë e Kuvendi...
LSI nuk është më me PS; ndahen në Kavajë.
  Diferencat mes d=y anëtarëve kryesor të koalicionit qeveritar bëhen përditë e më të dukshme: Ndërsa LSI ka një tendencë për të mbajtur të gjallë pamjen e pluralizmit politik dhe të vlera...
Rrëzohen batuta, në anën tjetër maten peshat
Nga: Laert Skiro/ Çadra e protestuesve në Bulevardin e Madh të Tiranës tashmë ka marrë kuptimin e balancueses mes asaj që po ndodh në politikën e vendit dhe asaj që është gati të lindë. E vendo...
Ilir Meta merr haraçin e sfidës kundër Ramës.
Nga. L. Skiro/ Anti- Metisti Tahiri largohet, por zëvendësohet me një anti- Metist më të vjetër. I vjetër jo vetëm në moshë, por Fatmir Xhafa- si komunist i “orëve të para” e ka urryer Ilir Met...
Ja deklarata e koalicionit qeveritar ndaj Opozitës në protestë:
Sapo ka mbaruar takimi mes kryeministrit Rama dhe kreut të Kuvendit, Meta. Të dy kanë dalë me nje deklaratë të përbashkët. Ja deklarata e koalicionit qeveritar ndaj Opozitës në protestë: "Tr...
Pse i bëhet thirrje Ilir Metës për të “rrëzuar veten”?
  Frrok Çupi Ky është momenti i fundit!, prandaj i bëjnë thirrje Ilir Metës, kryetar i LSI. Thirrja është që të rrëzohen “kriminelët”, siç bëri thirrje Havier Hurtado Mira- kryetar i Bashki...
Përfundon mbledhja e LSI / Meta: Nuk folëm për koalicionin; vendit i duhet opozita.
Ilir Meta në nisje të mbledhjes shprehu shqetësimin e tij lidhur me protestën e opozitës. Sipas kreut të Kuvendit, vendi i opozitës është në Parlament, pasi vetëm kështu mund të vijojë reforma ...
Meta flet për darkën: Me Ramën folëm për Drejtësinë.
Duke folur për gazetarët nga Kryesia e Kuvendit, Meta u shpreh se në darkën me Edi Ramën biseduan për reformën në drejtësi. Sipas Metës, darka e mbrëmshme ishte planifikuar më herët, ndërsa i h...
Efekti i darkës me Ramën; Meta do të mbledhë kryesinë e LSI në ora 19.00
Ilir Meta- kryetar i Lëvizjes për Integrim, aleat kryesor i socialistëve të kryeministrit Rama në qeverisje dhe kryetar i Kuvendit, do të mbledhë sonte në ora 19.00 Kryesinë e Partisë. Kështu njof...
Kreu i Kuvendit Ilir Meta e heq “pataten e nxehtë” nga Prokuroria në dorë të ambasadorit Lu
(FOTO- Arkiv)/ Në një konferencë për mediat të mbajtur orët e fundit, kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, ka deklaruar se Prokuroria e Përgjithshme “nuk ka shkelur Kushtetutën” në propozimin e emra...