Etiketa: opozita

Mazhorancë e çoroditur – Opozitë qaramane!
Nga Nard Ndoka/ Partia Demokratike i ka dhënë çdo gjë Partisë Socialiste për reformën zgjedhore: ndryshim sistemi elektoral, ndryshim kushtetute, zgjedhjen e Presidentit, përjashtimin e part...
Shpërbëhet krijesa opozitare, partitë ‘e vogla’ po organizohen jashtë PD. VIDEO
Sinjalet e para të një shpërbërjeje të krijesës opozitare "të gjitha partitë e djathta" brenda Partisë Demokratike, u dhanë fillimisht nga krytari i Pardisë Demokristiane, Nard Ndoka. Para dy ditë...
Opozita parlamentare nuk ka ‘një qëndrim’ veç tre ditë para seancës së Kuvendit
Prej ditësh është thënë se opozita e kryesuar nga PD do ta nisë ‘oponencën e fortë’ ditën e seancës së parë parlamentare, më 9 shtator, ku ‘nuk do të lejojë të marrin postet ’Gramor Ruçi dhe Fatmi...
Opozita e Venezuelës i bën thirrje kombit: “Të gjithë në rrugë!” kundër Moduros.
Opozita e Venezuelës ka bërë thirrje që sot të mbahet protestë kombëtare kundër qeverisë së presidentit majtist Nicolas Maduro, raporton AP. Deputetët e opozitës u bënë thirrje qytetarëve të da...
Opozita që ‘futi ujë’ qysh ditën e parë
Nga Senat Antonio/Veritas.com.al/ Sot ka qenë dita e parë dhe kulmore që nga lënia e shpresës për pushtet në 25 qershor. Sot kryetari i PD, Basha, mblodhi deputetët dhe shpalosi planin e luftës...
Pse LSI e thekson kaq fort sloganin “Ne- opozita reale”.
Nga Laert Skiro/ Sot LSI ka mbajtur një mbledhje të Kryesisë së Partisë, që ka zgjatur rreth 3 orë. Në fund të mbledhjes, nënkryetari Luan Rama, ka dalë para medias dhe ka komunikuar mbi peshën...
Shpallet fajtori në vrasjen e liderit të Opozitës Ruse.
(FOTO: Boris Nemtsov)/ Një gjykatë ruse ka shpallur të fajshëm autorin kryesor të dyshuar në vrasjen e liderit opozitar Boris Nemtsov. Zaur Dadayev qëlloi për vdekje ish- zëvendëskryeministr...
Nard Ndoka: Ju dëshmoj si u dhunua kreu i shtabit të fushatës së PD në Pukë
Kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka ka postuar një video në Facebook, ku shihet se si Policia Bashkiake bastis lokalin e shefit të fushatës së PD-së në Pukë, pa asnjë dokument. Ndoka thot...
Helmimi i Opozitës/ Prokuroria para të pamundurës, ‘duhen 32 mijë elementë për analiza’.
Prokuroria dërgon një letër-porosi në Gjermani në lidhje me hetimin për helmimin e 146 pjesëmarrësve në mitingun hapës të fushatës elektorale të Partisë Demokratike në kryeqytet. Dje, Prokurori...
A ishte një akt i mirëfilltë terrorist sulmi kimik ndaj Opozitës?
Nga:  Sali Berisha/ Për herë të parë në historinë e vendit opozita shqiptare sulmohet në mitingun e saj me lëndë kimike toksike, akoma të paidentifikuar pluhur apo gaz, sulm nga i cili u lëndua...
Faqja 15 prej 19« E para...10...1314151617...E fundit »