Etiketa: opozita

Helmimi në protestën e Opozitës. Kërkohet ndihmë nga Gjermania
Edhe pse kanë kaluar katër ditë qëkurse ka ndodhur helmimi në mitingun e Opozitës për çeljen e fushatës në Tiranë, akoma nuk është zbuluar as lloji i helmit dhe asnjë autor që ka shkaktuar atë që ...
KUSH E HELMOI OPOZITËN?
  Frrok Çupi/ Dje në mbrëmje, gjatë mitingut hapës të fushatës elektorale për Parlamentaret e këtij viti, u helmuan 140 militantë të PD që u ndodhën në miting. Një nga të prekurit nga helmi...
Çadra e Protestës, edhe për disa orë hyn në ditën 90. Do të vazhdojë të jetojë në Bulevard ‘pa limit’.
Mësohet se sonte, edhe rrreth 40 orë para se të mbushen 90 ditë nga ngritja e Çadrës së Protestës, dështuan bisedimet e iniciuara nga diplomacia e shtetit Amerikan, sipas paketës së të dërguarit t...
Dështon plani i Yee për të inkurajuar Opozitën e Opozitës
Që prej mëngjesit të sotëm kur diplomati amerikan, Brian Yee, që mori përsipër zgjidhjen e krizës politike në Shqipëri, deklaroi agjendën e një takimi dyfish me Opozitën, ka rrjedhur shumë gjë: Ta...
Pas pak, takimi Basha- Yee. Pse format i ri dhe pse ‘paralajmërimi’?
Nga L. Skiro/ Pas disa minuta do të nisë takimi i kryetarit të Opozitës, Lulzim Basha, dhe diplomatit amerikan, Brian Yee, i përfolur si ‘zgjidhës’ i krizës politike në Shqipëri. Deri në kët...
PROTESTA E OPOZITËS SOT NË ORA 12.00. BLLOKOHET TIRANA. KA RAPORTIME SE EDHE NË QYTETE TË TJERË KA BLLOKIME PËR TIRANË
(FOTO: Nisja nga Shkodra sot në mëngjes)/ Siç është njoftuar prej shumë ditësh, sot Opozita zhvillon një protestë nga mbarë vendi, me qendër në Tiranë. Që nga 17 shkurti Opozita ndodhet në prot...
PD nuk e ‘dorëzon’ protestën, veç e shtyn 6 ditë- në 13 Maj.
Partia Demokratike dhe koalicioni opozitar, pas anulimit të protestës në Kavajë, do të zhvillojnë protestë masive në Tiranë. Krerët e koalicionit opozitar kanë vendosur që protesta masive të mbahe...
PSE ‘DËSHTOI’ AMERIKA NË TIRANË?
Frrok Çupi/ Të gjithë prisnin prezencën e Amerikës, sidomos pas 18 shkurtit kur Opozita ngriti Çadrën e Protestës "pa kufij kohe" në Bulevardin e Tiranës. Kësaj here Amerika do të ishte ndryshe; do...
Kriza e Venezuelës: Opozita ndëshkon autokratin Maduro, bllokon rrugët
Oponentët e presidentit Venezuelian, Nicolas Maduro kanë bllokuar rrugët dhe kanë shtuar demonstrimet duke kërkuar zgjedhje, ndërsa kriza politike dhe ekonomikë në vend po thellohet. Edhe pse M...
Që këtej shembet ‘Roma’
Frrok Çupi/ Kur nuk mundën të hiqnin Çadrën ‘me një gisht’, këta kanë nisur taktikën ‘me një gisht’ për të hequr Opozitën. Kanë angazhuar edhe disa zëra perëndimorë që të thonë se ‘zgjedhjet i ...
Faqja 16 prej 19« E para...10...1415161718...E fundit »