Etiketa: opozita

Opozitës sot i thonë ‘rus’, dje i thonin ‘amerikan’
  Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka shpërthyer ndaj zërave të politikës që thonë se opozita po përkrahet nga rusët. Në një status në Twitter, Manjani shtron pyetjen që nëse kërkon z...
Ambasadori Lu thotë se zgjedhjet pa opozitën janë normale; edhe Enver Hoxha i bie ‘normal’
Ambasadori amerikan Donald Lu është i mendimit se ka ende vende për një zgjidhje të krizës politike, e cila prej më shumë se dy muajsh sheh opozitën në protestë për të kërkuar një qeveri teknike, ...
Qetësia e Çadrës nuk është ajo që duket.
Frrok Çupi/ Qetësia e ‘Çadrës’ është e rremë. Duket se protestuesit e lënë Çadrën me pak njerëz, me disa lojtarë shahu dhe me profil të ulët, pikërisht me qëllim që të ‘mos duken’. Qeveria, sid...
Protestat kanë nisur, por pa fund. Në 7 Maj në Kavajë- thotë Opozita.
Protesta që Partia Demokratike mbajti këtë të hënë duke bllokuar për një orë akset rrugore kombëtare, nuk është e vetmja. Të tjera pritet të zhvillohen në Tiranë dhe në qytete të tjera të Shqipëri...
Në gjithë vendin ka nisur protesta e qytetare e opozitës.
Pamjet që vijnë nga të gjitha pikat ku është mbledhur qytetaria opozitare dëshmojnë për mijëra protestues. Rrugët që ishin planifikuar të bllokohen, janë bllokuar nga protestuesit. Protesta po ...
VDEKJA E DYTË E HEROIT
  Frrok Çupi/ Hero është edhe vetë armiku. Në rastin tonë politik- Opozita është edhe armik, edhe hero për qeverinë që buron nga origjinë komuniste.  Si armik- qeveria do ta kishte ekzekutu...
Opozita – protestë në gjithë vendin. Lulzim Basha: Të hënën bllokojmë gjithë rrugët kombëtare të Shqipërisë
  Opozita, e prirë nga Partia Demokratike, sot në takim mes liderve të partive në aleancë opozitare për zgjedhje të lira, ka vendosur që të intensifikojë protestat në shërbim të kauzës për...
Opozita, letër KE-së: Ja çfarë bëri në Shqipëri drejtori për Ballkanin, Auer
(FOTO: Eduard Auer, Partitë opozitare i kanë dërguar një letër Komisionit Europian ku ankohet për sjelljen politike të zyrtarit Eduard Auer. Në mbledhjen e kreut të PD-së, Basha me aleatët, ësh...
Opozita vendos për një “lumë proteste” në Kavajë. Kavaja me dy pamje: Sa demokraci, sa krim!
  Partitë e koalicionit Opozitar ndodhen në mbledhjen për të vendosur mbi një protestë kombëtare të gjerë me kërkesat për qeveri teknike dhe zgjedhje të ndershme e të lira. Nga burimet ...
Nuk ka kthim prapa. Basha deklaron se “Opozita nuk regjistrohet për zgjedhje”
Që nga Çadra e protestës, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi sot n se PD nuk do të regjistrohet në KQZ për zgjedhjet e ardhshme parlamentare. “Afati i regjistrimit skadon ne...
Faqja 17 prej 19« E para...10...1516171819