Etiketa: is_tag

Zv. Ambasadorja e SHBA- në zyrat e PD. A do të marrë kthesë qëndrimi ‘inert’ ndaj Shteteve të Bashkuara?!
Koment/ Çështja më e rëndësishme që del nga protestat e opozitës kundër qeverisë dhe parlamentit me idenë e ‘rrëzimit të qeverisë’, është izolimi i partive opozitare nga Shtetet e Bashkuara dhe ng...
Presion mbi Rudinën, zonja Hajdari njofton aleatët perëndimor.
Një vajzë e brishtë, e bija e liderit të Studentëve të Dhjetorit, Azem Hajdari, është vënë në ‘turrën e druve’ të Partisë ‘Demokratike’ që krijoji i ati dhe të militantëve të verbër që yshten nga ...
Bejko, ish kryetar i PD Gjirokastër: Nëse përjashtoni Rudina Hajdarin, ‘nuk jam më anëtar i PD’.
Vendimi i Rudina Hajdarit për mos djeguar mandatin e saj si deputete ka ngjallur jo pak polemika në radhët e politikës. Madje eksponentë nga PD thanë se Hajdari do përjashtohej nga kjo parti njëso...
I FUNDIT/ Deputeti i ri (dhe i vjetër) i PD, Lefter Maliqi, pritet të kurorëzohet me mandat
(FOTO: Lulzim Basha dhe Lefter Maliqi)/ Lefter Maliqi, ish-kandidat i Partisë Demokratike në Qarkun e Beratit, ka dorëzuar të hënën në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) formularin e dekrim...
NJË KËSHILLË FALAS PËR FILOZOFËT E REVOLUCIONIT
  Nga: Astrit Patozi/ Për filozofët e revolucionit, që, sipas tyre ka nisur në Shqipëri, kam vetëm një këshillë: Ta marrin me të qetë dhe të mos mërziten shumë nga këta të vijimit të listës...
FUNNY/ Basha kthehet me vrik si ‘nga Moska’. Ikën Murrizi i shkretë, si Koçi Xoxe.
Media pranë PD ka njoftuar sot gjithë ditën se Lulzim Basha ka qëndruar në Vjenë veç pak orë në një takim të PPE, dhe është larguar. Iu ka thënë atyre ç’u ka thënë për vendin tonë ‘të nxirë’, d...
SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE “BIJTË E SHQIPES” I KANË MARRË NË DUAR URAT E ZJARRIT
Nga: Astrit Patozi/ Për ata miq të shumtë që më pyesin se si arritëm në këtë pikë, kam një shpjegim fare të thjeshtë. Me atë që bën pazar, mund të bësh edhe luftë. Ky është rregulli, i cili, në...
Militantë të PD në Gjirokastër i zënë rrugën kryeministrit Rama
Një grup protestuesish të partive opozitare janë duke protestuar kundër mbërritjes në Gjirokastër të kryeministrit Rama. Rama pritet të mbërrijë së shpejti pasi ka kryer më parë një inspektim t...
Murrizi i PD: “Edhe 7 deputetë mendojnë si unë…Kur delet shkojnë te kasapi, nuk flasin”
Deputeti i Partisë Demokratike, Myslim Murrizi që nuk e dogji mandatin tha se nuk ka komunikuar me kryetarin Basha përveçëse në mbledhjen e grupit, kur edhe shprehu qendrimin e tij. Ai tha se n...
SHBA, përmes ambasadës, iu kërkon deputetëve një për një: ‘Refuzoni thirrjet e PD dhe LSI për të braktisur mandatet!”.
Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka reaguar qartë dhe prerë ndaj vendimeve të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim për të djegur mandatet e deputetëve. Ambasada e ...