Etiketa: is_tag

Dhunë në PD, militantët e Berishës shqyejnë dyert dhe futen në ambientet e partisë! Goditet Roland Bejko! Reagon PD: Berisha do gjak
Kaos në Selinë e Partisë Demokratike. Militantë të Sali Berishës nuk kanë pritur protestën e orës 12:00 por kanë 'pushtuar' katin e parë të godinës, duke shqyer derën kryesore dhe thyer xhama. Ndë...
Basha i mbyll çdo derë Berishës për negociata: Nuk jam më i hapur për asgjë ndaj Berishës ‘Non Grata’
  Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka bërë me dije se tani më nuk ka asnjë mundësi negociimi me Sali Berishën, për zgjidhjen e krizës. "Dua të përsëris se ndërsa nuk jam më i hapur për asgjë ndaj...
‘Nesër do vritet një deputet i PD-së?!’ Çollaku: Nuk është çështje e PD-së, porngjarje kriminale!’.
Deputeti i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku ka folur në ‘Studio Live’ në Report Tv lidhur me deklaratën e Spartak Brahos se në protestën e ditës së nesërme do të vritet një deputet me inicial...
Një ditë para protestës, Basha: ‘Rrini larg! Nesër Berisha ka mobilizuar kriminelë e trafikantë për dhunë!’
Një ditë përpara protestës së 8 janarit, Lulzim Basha i është drejtuar të gjithë demokratëve që të qëndrojnë larg, pasi Sali Berisha ka mobilizuar trafikatë e kriminelë për dhunë. Kreu i PD thekso...
Përfundon takimi me dyer të mbyllura mes Bashës dhe zëvendësambasadorit amerikan, Smith
Takimi i zëvendësambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Demian Smith me kreun e selisë blu, Lulzim Basha, mesditën e 6 janarit ka përfunduar. Sipas burimeve, vizita e zyr...
Zhvillimet në PD/ Zëvendës- ambasadori amerikan, Smith, mbërrin në selinë e PD për takimin me Bashën
Zëvendës ambasadori amerikan Demian Smith ka mbërritur në selinë blu për një takim me kreun e PD Lulzim Basha. Vizita e tij vjen pasi disa deputetë nga grupi i Rithemelimit të PD dhe të rinjt...
Anëtarët e ‘rithemelimit’ të PD përpiqen të futen në selinë e vjetër, Basha i pret me kafe, derën e gjejnë mbyllur
Disa anëtarë të komisionit të rithemelimit të Partisë Demokratike mbërritën sërish sot në selinë e PD-së, por e gjetën përsëri derën e mbyllur. Ndryshe nga dje, këtë herë kryetari i PD-së, L...
Skadon ultimatumi për Bashën/ Flamur Nokës e deputetëve të tjerë ‘pro Berisha’ i mbyllen dyert e PD-së!
Lulzim Bashës i skadoi afati i ultimatumit që Sali Berisha i kishte vendosur për të liruar selinë e PD dhe për të lënë lidershipin. Ndërsa në PD nuk u shfaq thuajse asnjë lloj lëvizje gjatë gjithë...
Kësaj here do të vdesim vërtet
Frrok Çupi Kjo është hera e fundit që e presim vdekjen më këmbë. Sot ka mbaruar ultimatumi që ka dhënë Sali Berisha, i cili për hir të së vërtetës nuk doli si ‘katallani’ nga ujërat e detit të Mesd...
Sulmi i paralajmëruar mbi PD/ Basha: ‘Hera e parë që një politikan i lartë shpallet ‘non grata’ nga SHBA dhe sulmon partinë e tij!’
Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar personalisht me anë të një statusi në rrjetin social “twitter” pas protestës së njoftuar nga ish kryeministri Sali Berisha të shtunën në 8 janar para selisë ...