Etiketa: is_tag

PD dorëzon paketën në Kuvend: Nga hapja e dosjeve, te lustracioni dhe pastrimi nga komun istët.
Grupi i Enkelejd Aliebajt ka dorëzuar në Kuvend një paketë ligjesh për dekomunistizimin. Janë 4 ligje, duke filluar nga hapja e plotë e dosjeve, te shpallja e Spaçit muze, te ndërhyrjet në filma e...
Rama: Opozita e rublave, e zhytur thellë në thesin e parave ruse
Kryeministri Edi Rama, me anë të një postimi në Twitter, akuzoi opozitën se “është e zhytur shumë më thellë se sa duket në thesin e parave ruse“. “Rublat vaz...
Yuri Kim, Hohman dhe OSBE kërkojnë në takim deputetët e PD legale/ Çështja e Reformës Territoriale
Ambasadorja e SHBA-ve në Shqipëri, Yuri Kim, së bashku me ambasadoren e Bashkimit Evropian, Christiane Hohmann dhe ambasadorët e Italisë, Fabrizzio Bucci e atë gjerman, Peter Zingraf, do të zhtill...
Astrit Patozi: Demokratët kanë përçmim për PL-në dhe Ilir Metën
Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi ka folur për zhvillimet më të fundit në politikë, në këtë periudhë mjaft të vështirë për opozitën. Duke qenë se zgjedhjet lokale janë përpara, opozita po ten...
CDU e Gjermanisë nuk njeh Berishën si kryetar! Alibeaj dhe Bardhi vizitë në Berlin: PD nuk kthehet pas
Kreu i Grupit Parlamentar i PD-së, Enkelejd Alibeaj dhe deputeti demokrat, Gazment Bardhi kanë zhvilluar vizitë zyrtare në Berlin, ku kanë takuar deputetin e CDU/CSU të Bundestagut gjerman, Gunthe...
PS-PD dakord për hapjen e dosjeve të ish-Sigurimit: Më në fund drejtësi!
Partia Socialiste dhe Partia Demokratike kanë konfirmuar sot konsensusin për hapjen e dosjeve të ish-Sigurimit të Shtetit. Të dyja palët kanë miratuar në parim propozimin e socialistëve për ndrysh...
PS denoncoi e para financimet ruse në PD! Rama: ‘Drejtësia t’i kishte dhënë përgjigje me kohë!’
Daljen publike te kësaj fundjave për të folur mbi aktualitetin politik, kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që t'i përgjigjet interesit të qytetarëve në rrjetet sociale por edhe pyetjeve të gazetarë...
Kim takon dy partitë: Refuzoni çdo tentativë që synon minimin e demokracisë
Një ditë pasi përcolli shqetësimin e Shteteve të Bashkuara për financimin rus në Shqipëri tek KQZ dhe përfaqësitë e partive politike, ambasadorja Yuri Kim zhvilloi sot një takim në Kryesinë e Kuve...
SHBA: Rusia ka financuar Partinë Demokratike me 500 mijë dollarë në vitin 2017
Rusia ka dhënë fshehurazi mbi 300 milionë dollarë për parti politike dhe kandidatë për 24 veden të botës, që nga viti 2014 dhe Presidenti Putin është angazhuar në financim të fshehtë politik në mb...
PD padit në Gjykatën Kushtetuese bordet për caktimin e çmimeve.
Nënkryetarja e Komisionit të Ligjeve, deputetja e PD, Dhurata Çupi, ka bërë të ditur se ka dërguar një kërkesë këtë të martë në Gjykatën Kushtetuese për shfuqizimin e bordeve për caktimin e çm...