Etiketa: is_tag

PD: “Poshtë Tahiri, Rroftë Tahiri!”
Nga: Laert Skiro/ Saimir Tahiri, ish ministër i PS tani është pasuria e vetme e PD, pa të cilin nuk bën më asgjë. Gjëja më e fundit që do të kishte dështuar në Partinë Demokratike, do të ishte K...
Kuvendi i PD: Basha kërkon ndjesë, Berisha me ‘dorën jashtë’, Selami armik.
Nga: L. Skiro/ Kryetari i Partisë Demokratike bëri një “mea culpa" para 7500 delagatëve të Kuvendit Kombëtar për disa vendime që ka marrë deri më sot si kryetar i Partisë Demokratike. Në fjalimi...
Harxhi në VOA: ”PD ka krizë politike lidershipi dhe jo krizë statutore!”.
Një javë para se të mblidhet kongresi i radhës i PD-së, figura të njohura në forumet e opozitës ngritën edhe një herë shqetësimin për mungesën e demokracisë së brendshme në radhët e saj. Anëtar...
‘Basha’ dhe ‘epoka’- dy fjalë që nuk rrinë bashkë
Nga: Endira Bushati/ Lexoj që: paska mbaruar “Epoka Berisha” dhe paska nisur “Epoka Basha”......dhe Basha po bëka partinë e tij... O injorancë në piedestal....! Së pari, emri “epokë” dhe ...
Kryetari nuk hiqet me statut! Bashkohuni të gjithë të rrëzojmë Ramën!
Nga: Nard Ndoka, kryetar i PDK/ Debatet në partinë më të madhe opozitare, janë sponsorizuar këto ditë në mediat proqeveritare, sa të krijohet ideja se kjo parti ka probleme të mëdha, ndaj do du...
Dje ka qënë e premte e zezë për PD.
Nga: Jozefina Topalli/ Keshilli Kombetar i PD u mblodh ne fund te mandatit te tij per here te pare (pas atij zgjedhor). Per here te pare ne historine e PDSH ndodh qe ne Keshillin Kombetar te...
Këshilli Kombëtar/ Imami: ‘PD vazhdon të mbetet monokratike!’
Arben Imami e ka cilësuar si fiktive mbledhjen e Këshillit Kombëtar. Ndërkohë që mbledhja e forumit më të lartë vendimmarrës në PD, Imami tha se po diskutohet vetëm mbi një draft, ndërkohë që janë...
Këshilli Kombëtar i PD, do të na japë një PD më të mirë? Më të keqe nuk ka…
Është mbledhur Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike  në selinë e saj. Mësohet se mbledhja ka nisur me prezantimin e ndryshimeve në statut, që janë bërë të njohura nga Sekretari i Përgjithshë...
Për të gjithë dashnorët e statutit…
  Nga: Astrit Patozi/ Është ndoshta hera e parë në histori, që nga krijimi i partive të para në botë, kur një forcë politike thërret Kongresin e saj pa pasur një shkak apo arsye. Kjo ka ...
Fleckenstein, ‘kalë Troje’ për të shuar revoltën e Kukësit?!
Nga: L. Skiro/ Sot,  reporteri i Parlamentit Europian, Knut Fleckenstein ka vizituar zyrat e dy partive të opozitës: PD dhe LSI. Që nga Brukseli është nisur me vrik, me plot sigurinë e them-, i...