Etiketa: is_tag

PD depoziton në SPAK padinë për energjinë
Partia Demokratike ka depozituar në Prokurorinë e Posaçme (SPAK) padinë për menaxhimin e krizës së energjisë nga Qeveria shqiptare. Dy nënkryetarët e PD-së, Jorida Tabaku dhe Enkejd Alibeaj u s...
Kjo vjeshtë e rënies së lëvozhgës
Frrok Çupi Lëvozhga?... Vetë PD, në një kuptim, është simbol i arrës. Kur shikoj si po ‘qërohet’ e vjetra në PD, më vjen në mendje një nga motot e qeverisjes Berisha. Ai pat thënë pafundësisht:...
E mira është të mos ndalen
  Nga: Astrit Patozi Kur na u vërsulën neve me tërbim para ca viteve, sepse u kishim sharë Lulin, pata një lloj habie në fillim, megjithëse e njoh mirë këtë lloj teknologjie staliniste dhe ...
PD/ Pas shkarkimit të Nokës, Spaho i drejtohet Bashës: ‘Po të mblidhet litari, Lul, po të mblidhet!’
Deputeti Edmond Spahu ka reaguar për vendimin e kryedemokratit Lulzim Basha për shkarkimin e Flamur Nokës, si nënkryetar i Komisionit të Sigurisë. Ai e ka paralajmëruar se do ta përjashtojë edh...
Basha, pas shkarkimit të Nokës: Bishtat e korruptuar të ish-qeverisjes sonë, një pjesë kanë mbetur ende në PD
  Teksa dje i ka komunikuar shkarkimin nga posti i zv. kryetarit të Komisionit të Sigurisë në Kuvend, Lulzim Basha sot kishte disa akuza shumë të forta për deputetin Flamur Noka, i cili ës...
Basha shkarkon Nokën si Nënkryetar të Komisionit të Sigurisë dhe e paralajmëron se do ta përjashtojë nga Grupi Parlamentar! PD: Noka po baltos dhe shpif ndaj nesh
Pasi i doli hapur kundër, Lulzim Basha ka shkarkuar sot Flamur Nokën nga pozicioni i nënkryetarit të Komisionit të Sigurisë dhe madje ka shkuar më tej duke e paralajmëruar se do ta përjashtojë edh...
PD nuk ecën dot para me një këmbë në varr/ Yuri Kim
Pa e përmendur me emër por duke e cilësuar si një pengesë, ambasadorja amerikane Yuri Kim ka “shënjestruar” ish-kryeministrin Sali Berisha, i cili është shpallur “non grata” nga Departamenti Ameri...
TCh: Ngërci mes PD e LSI, pa zgjidhje/ Vendimin final për komisionet do ta marrin socialistët
Menjëherë pas konstituimit të parlamentit javën e shkuar supozohej që paraditen e kësaj hëne të nisnin nga puna komisionet parlamentare gjë e cila nuk ka ndodhur. Ngërçi lidhet me mosplotësimi...
Bujar Nishani, ish- president, u bën thirrje shqiptarëve për ‘revoltë’ si qytetarë të klasit të tretë
Ish-presidenti Bujar Nishani, tashmë i rreshtuar në krah të zyrtareve që janë kundërshtarë jo vetëm të kryeministrit Edi Rama, por dhe kryedemokratit Lulzim Basha, u ka bërë thirrje shqiptarëve që...
Sherr në kryesinë e PD/ Noka-Bashës: Thikë pas shpine Berishës! Basha: ‘Nuk lejoj grupimr anti- amerikane!’.
(FOTO: Flamur Noka konfliktohet edhe me Salianjin) Shpallja e Berishës “non grata” dhe përjashtimi nga grupi i PD-së ka qenë sërish objekt i përplasjeve në mbledhjen e grupit parlamentar. Fl...