Etiketa: is_tag

Mblidhet Këshilli Kombëtar i PD. Zgjidhen 11 sekretarë si për të harruar të kaluarën
Në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PD-së mësohet se janë miratuar të gjithë sekretarët e vendosur në listë. Bëhet fjalë për 11 emra, të cilët do përfaqësojnë Partisë Demokratike në dikastere t...
Mark Marku lë mandatin e deputetit: PD po shndërrohet në Parti të interesave të Berishës e Bashës.
Mark Marku nuk do të jetë deputet i Partisë Demokratike në parlamentin e ri në shtator 2021. Ai thotë se PD është shndërruar në një parti interesash personale. Si drejtues politik i qarkut Lezh...
Kadilli: U rrëzuam një herë, dy e dhjetë herë… Tani jemi më keq se çdo herë.
Nga: Fatbardh Kadilli Më keq se çdo herë  Jemi në situatën më të keqe ndonjëherë.  Humbëm në ‘91. U frustruam. Na “iku petlla” siç thonë. Por, kishim bindje se jemi më të mirët, jemi e ardhmja....
Basha urdhër Fred Xhaferrajt: ‘Kush nuk eshtë me mua hiqe nga whatsapp, largohen 120 vetë nga PD e Durrësit’.
PD e Durrësit vazhdon hemorragjinë e largimit të antarëve brenda saj që nga dita kur u shpallën antarët e Këshillit Kombëtar.  Ndërkohë që një pjesë e tyre janë larguar në heshtje nuk kanë munguar...
Shkrihet PD e Korçës, kryetari Andrea Mano jep dorëheqjen, ikën sekretari dhe 14 anëtarë të Partisë.
Kreu i PD në Korçë, Andrea Mano, lajmëron se ka dhënë dorëheqjen nga posti që mban aktualisht dhe nga ai i anëtarit të Këshillit Kombëtar, shkruan neësbomb.al. Ai bën me dije se bahskë me të ka dh...
Nisin ikjet nga PD/ Ardian Isufi, profesori i Universitetit të Arteve: I zhgënjyer po tërhiqem nga Partia! Aty është “një klan” që mban peng çdo orientim të ri
Piktori, dekan dhe profesori i njohur i Universitetit të Arteve, Ardian Isufi deklaron tërheqjen nga Partia Demokratike dhe të gjitha nagazhimet ndaj saj. “I zhgënjyer dhe me keqardhje, sot jam i ...
Spastrimi anti-amerikan i PD-së, largohen ata që takuan zyrtarin e lartë të DASH
Nga Ylli Pata/ Lulzim Basha ka kryer spastrimin e katër të Partisë Demokratike, që kur mori këtë post, 8 vjet më parë në vitin 2013. Tashmë, edhe ata pak politikanë të opozitës që kanë pasur...
Bujar Nishani: ‘Kuvendi Kombëtar i PD, teatër absurd’,
Bujar Nishani e ka cilësuar Kuvendiun Kombetar të Partisë Demokratike në Teatër absurd, e nisur nga kjo e sheh si një mision urgjent shpëtim e partisë nga “kthetrat” e Lulzim Bashës. Bujar Nishani...
Mark Marku i PD në Kuvend: Edhe 4 vjet të tjerë në opozitë
Deputeti i zgjedhur Mark Marku, gjatë mbledhjes së Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike, ka deklaruar se PD është në një pikë kritike të saj. Ai tha se me këto ritme, Partia Demokratike rrezik...
Berisha pas kuvendit të PD: Mos u dëshpëroni, mezi po pres shtatorin që të hyj në Parlament
Pas Kuvendit Kombetar të demokratëve, ish-kryeministri dhe lideri i PD, Sali Berisha i ka dhënë kurajë demokratëve duke kujtuar se janë një armatë. “Jemi një armatë e fuqishme, mjafton të vendo...