Etiketa: is_tag

Basha i PD, me rastin e humbjes në Dibër, i shpall “luftë krimit në politikë”
      Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i ka quajtur votimet në Dibër një produkt “i kartelit të drogës”. Të Dielën, më 11 Shtator, në Dibër u zhvilluan zgje...
Çorba e hidhur e Dibrës
  Nga Enkel Demi   Ai tha që nga Dibra do të nisë ndryshimi i madh apo i mirënjohuri revolucion demokratik. Në Dibër nuk ndërroi asgjë nga çka ai mendonte dhe përcillte, përkundrazi...
Çfarë po bën opozita pas Vetting-ut!?
  Partia Demokratike, në opozitë, dje pas seancën Parlamentare ku u miratua ligji mbi Vetting-un u ndodh në pozitë dyfish të vështirë: E para pse gjithë procesi i udhëhequr prej saj, në...
PD do të marrë pjesë në Kuvend, pavarësisht konsensusit të munguar
  Në prag të një seance të jashtëzakonshme parlamentare për të miratuar nenet e Vettingut në procesin e Reformës në Drejtësi, PD iu është përgjigjur sot zërave se opozita do të bojkotojë punim...
PD kishte të drejtë; këtë po pranon EURALIUS
Dje është mbledhur Komisioni i Posaçëm Parlamentar i Reformës, me qëllim korrigjimin e defekteve bllokuese që u shfaqen në ligj pas miratimit në Kuvend. Përfaqësues të EURALIUS kanë qenë prezen...
Opozita i drejtohet Evropës për të dhënat e drogës në vend
L. Skiro Nuk është aspak çudi, opozita në Shqipëri për herë të dytë i drejtohet Europës që të qartësojë situatën në vend. Hera e parë ishte opozita e sapo krijuar anti-komuniste në vitin 1990. ...
Basha i përgjigjet dilemës së qeverisë “pse nuk ka lek”.
Kryetari i P. D., Lulzim Basha, ka reaguar sot pas deklaratave të bëra një ditë më parë nga kryeministri, Edi Rama se "nuk ka lek për investime në ujësjellsa".  Basha me këtë rast tha se “Edi Rama ka ...
Partia Demokratike denoncon qeverinë “në krye të drogës”
  Prej disa kohësh, Partia Demokratike (në opozitë) ka prurë për publikun dëshmi dhe denoncime ndaj Qeverisë dhe vetë kryeministrit apo pjesëtarëve të familjes, se qëndrojnë në krye të pro...
Saimir Tahiri nën akuzë për bashkëpunim me Sacra Corona Unita
  Të dhënat që publikon Partia Demokratike, sipas saj janë marrë nga shërbimet inteligjente në vend dhe ato të huaja. Kreu i Departamentit për Rendin dhe Sigurinë në PD, Enkelejd Alibeaj a...