Etiketa: is_tag

Berisha flet për herë të parë mbi Lu, Soros dhe Putin.
Ish-kryeministri Sali Berisha ishte i ftuari special në emisionin "360Gradë" drejtuar nga Artur Zheji, në televizionin ‘Ora News’ mbrëmjen e së martës, dhe ka folur për herë të parë hapur mbi amba...
Putin: Kundërshtarët e Trump po dëmtojnë Amerikën “ duke shpikur” histori me ‘skandale Ruse’.
Presidenti rus, Vladimir Putin, ka akuzuar kundërshtarët e homologut të tij amerikan Donald Trump se po dëmtojnë SHBA-të duke "shpikur histori" rreth kontakteve me Rusinë. Në konferencën e tij ...
Putin mohon përzierjen e Rusisë në zgjedhjet e Shteteve të Bashkuara, si një ‘absurd’.
Presidenti Vladimir Putin u ndje i fyer nga thëniet mbi ndërhyrjen Ruse në zgjedhjet presidenciale në Shtetet e bashkuara- tha Donald Trump pas takimit të shkurtër në samitin Azi-Pacifik në Vietna...
Trump dhe Putin u takuan tre herë në 24 orë në Da Nang; bien dakord të luftojnë IS deri në zhdukje.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump dhe Vladimir Putin i Rusisë, kanë rënë dakord për të luftuar të ashtuquajturin Shtet Islamik ((IS) në Siri, deklaroi Kremlini. Kremlini tha se d...
Kush tha se Trump dhe Putin nuk u takuan në Vietnam?!
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump dhe presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, kanë shtrënguar duart gjatë samitit të Apec mbajtur në Vietnam. Takimi mes tyre u jep fund spekulimeve ...
Putin kundër sanksioneve. Koreanët e Veriut “më mirë hanë bar se heqin dorë nga arma bërthamore”, tha ai.
Presidenti Rus, Vladimir Putin, ka thënë se vazhdimi i mëtejshëm i sanksioneve kundër Koresë së Veriut është ”i panevojshëm”, duke thënë se “ata më mirë hanë bar se heqin dorë nga programi bërtham...
Trump: Marrëdhëniet SHBA- Rusi janë në një ‘nivel të rrezikshëm’.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara tha se raportet e vendit të tij me Rusinë janë në një ‘nivel të rrezikshëm’ mes armiqësisë së Kongresit mbi sanksionet e reja të imponuara kundër Moskës. Zoti...
Putin urdhëron 755 diplomatë amerikanë që të largohen nga Rusia.
(FOTO: Ambasada Amerikane në Moskë. Do të lejohen të punojnë vetrëm 455 anëtarë të stafit)/ Presiudenti Rus, Vladimir Putin ka njoftuar se 755 anëtarë të stafit duhet të lënë misionin e Shtetev...
Trump dhe Putin kishin një tjetër bisedë, të pazbuluar, gjatë G20
(FOTO: Gjatë darkës, Melania qëndroi në krah të Putin. REUTERS)/ Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump dhe homologu Rus, Vladimir Putin kishin një tjetër bisedë, deri tani të pazbulu...
Trump dhe Putin: Debati mbi zgjedhjet në Amerikë hapi takimin e parë
Donald Trump dhe Vladimir Putin kanë diskutuar mbi ndërhyrjen e imagjinuar të Rusisë në zgjedhjet presidenciale të Shteteve të Bashkuara vitin e kaluar. Sekretari i Shtetit i Shteteve të Bashku...