Etiketa: is_tag

Bota mbi sulmin/ Putin thotë se sulmet thyejnë ligjin ndërkombëtar.
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka reaguar pas sulmeve ajrore të SHBA-së kundër Sirisë, gjegjësisht bazave ushtarake të ushtrisë siriane. Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë se sulmet...
Trump bën thirrje për hetime mbi lidhjet e Clintonëve me Rusinë
(FOTO: Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin dhe ish- sekretare e shtetit e SHBA, Hillary Clinton)/ Presidenti Donald Trump postoi në Twitter të Hënën në mbrëmje dhe shtroi pyetjen: Pse ligjvënës...
Vuçiç i Serbisë- sot në Moskë për takimin me Putin
Vetëm pak ditë para zgjedhjeve presidenciale, kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçic, njëherësh kandidat për president, udhëtoi në Moskë, ku do të takojë presidentin rus, Vladimir Putin. Ditë...
Putin pret presidenten e ardhshme franceze, Marine Le Pen.
  Presidenti rus, Vladimir Putin, priti sot në Kremlin kandidaten favorit për presidente të Francës, Marine Le Pen, sipas imazheve të publikuara nga televizioni rus. Presidenti rus gara...
Presidenti i BE, Tusk, akuzohet se ka punuar me Putin kundër Polonisë
Ministria e Mbrojtjes e Polonisë akuzoi presidentin e Këshillit të Evropës, Donald Tusk, se po bashkëpunon me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, me qëllim që të dëmtojë interesat polake. Aku...
​Putin urdhëron bashkimin e forcave ushtarake të Osetisë së Jugut me ushtrinë ruse
(FOTO: Presidenti rus, Vladimir Putin në konferencë)/ Presidenti rus, Vladimir Putin, ka urdhëruar zyrtarët e tij që të nënshkruajnë marrëveshjen me të cilën forcat e armatosura të krahinës së ...
Më datë 20 mars mbahet dëgjimi publik mbi hetimin e lidhjeve Rusi-Trump.
(FOTO: Presidenti Putin i Rusisë)/ Dëgjesa e parë publike do të mbahet nga Komiteti i Inteligjencies dhe do të ketë për objekt hetimet mbi ndërhyrjet e Rusisë ndaj zgjedhjeve presidenciale në S...
Donald Trump: ‘Njerëzit që urrejnë po çmenden’.
Presidenti Donald Trump reagoi mbi histerinë që po zhvillohet nga media dhe nga të majtët rreth marrëdhënieve të tij me Vladimir Putin pasi ai përsëri nuk e pa të udhës që të denoncojë presidentin...
TRUMP, PUTIN, ERDOGAN… : 2017, VITI I “MESHKUJVE ALPHA”
  Nga: OLIVIER STUENKEL*, The Converstation / -Harrojini sqimatarët... viti që sapo ka nisur shënon kthimin e "meshkujve dominantë" që triumfojnë dhe kërcënojnë modelin demokratik-. ...
Tillerson: Shtetet e Bashkuara “dështoi” në trimërimin e Rusisë.
(FOTO: Rex Tillerson dhe Vladimir Putin)/ Mungesa e lidershipit Amerikan ka trimëruar Rusinë!, tha Rex Tillerson sekretar i Shtetit i Shtetve të Baskuara i emëruar nga Trump. Komentet e zoti...