Etiketa: putin

Njerëzorja sipas Putinit
  Nga Tahar Ben Jelloun/ Le Point/ Putini nuk fjeti mbrëmë. Ai është shumë i shqetësuar, ai madje ka frikë. Nuk është shfaqur në publik kaq i tmerruar është nga votimi i fundit në unani...
Çfarë i tha Obama Putinit në Telefonin e Kuq rreth hakerimit të zgjedhjeve?! VIDEO
(FOTO: Putin dhe Obama)/ Të vendosur që të ndalojnë ndërhyrjen e Rusisë në fushatën elektorale presidenciale, të paktën një nga këshilltarët e presidentit Obama e ka nxitur që të bëjë një kërcë...
Putin: “Etapa e ardhshme” do të jetë armëpushimi në të gjithë Sirinë
(FOTO: Presidenti Vladimir Putin në vizitën në Tokio)   Presidenti rus Vladimir Putin deklaroi sot, e premte 16 dhjetor, nga Tokio, ku ndodhet për vizitë zyrtare, se "etapa e ardhshme" ...
Babai i kryeministrit paska një dosje sekrete në Moskë/ Dëshmia e ish- kryeministrit
  Nga: Veritas.com.al/ Kryeministri Rama gjeti hapësirë televizive në Top Channel- një  media që e shërben vazhdimisht, që të thotë se “mund të shkojë për një takim me presidentin Rus, ...
Vladimir Putin i jep pasaportë ruse aktorit amerikan Steven Seagal/ FILM
(FOTO: Aktori amerikan Steven Seagal dhe presidenti rus, Putin) Presidenti Vlaldimir Putin, personalisht i ka dorëzuar pasaportën ruse aktorit Steven Senegal dhe ka thënë  se ky gjest tregon “n...
Vdekja e ish këshilltarit tëi Putin në një hotel në Washington “ishte aksident”
  Zyrtarë të Shteteve të Bashkuara thanë se vdekja e këshilltarit të Vladimir Putin, e para një viti, ishte "aksidentale". Trupi i ish- këshilltarit Lesin, u gjet në hotel në Washinton me ...
Trump kundër Luftës së Tretë; do të takojë Putinin para 20 Janarit
Nga: Veritas.com.al/ Rreziku i një Lufte të tretë pas krizës së marrëdhënieve mes Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara është shfaqur, së pari në mediat amerikane. Edhe analistë të ndryshëm të çësht...
Një film që mban gjallë krenarinë e Rusisë; Putin “vdes” për WW2
  Një film i ri që tregon Ushtrinë e Kuqe përballë ushtarëve të panumërt pushtues të Gjermanisë. Por ajo betejë  heroike është bërë pjesë e rëndësishme e fushatës për kthimin e krenarisë s...
Putin shmang vizitën në Francë; Parisi ofron biseda veç mbi Sirinë
  Presidenti Rus Vladimir Putin, nuk do të shkojë në Paris javën që vjen pasi nuk pranoi që të takojë Presidentin Holande që të flitet vetëm mbi Sirinë, tha për Reuters një burim nga zyra ...
Putin fiton thellë zgjedhjet parlamentare në Rusi
  Partia Rusia e Bashkuar, e mbështetur nga Presidenti Vladimir Putin, ka fituar maxhorancë në zgjdhjet parlamentare të vendit, shumë përpara nga partitë rivale. Mes 93 përqid të votave...
Faqja 15 prej 16« E para...1213141516