Etiketa: is_tag

Nuk ka lidhje, për Amerikën, aneksimi i Krimesë me statusin e Kosovës.
Që prejse u lajmërua takimi Trump – Putin në Helsinki të Finlandës, që do të mbahet më 16 korrik, kanë filluar edhe spekulimet se çështja e Kosovës mund të marrë epilog në këtë takim, në variantin...
John Bolton: Kremlini bie dakord mbi datën dhe orën e samitit Trump- Putin: Helsinki, 16 korrik.
Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Shteteve të Bashkuara, John Boltoni ka finalizuar vendimin mbi vendin dhe kohën e samitit të presidentit të Shteteve të Bashkuara, President Donald Trump dhe ho...
Putin thotë se është gati të takojë Trump ‘sa më parë të jetë e mundur” që Uashingtoni të jetë gati.
Presidenti Rus, Vladimir Putin tha ditën e Diele se është gati të takojë homologun e tij, Donald Trump sa më shpejt që Uashingtoni të jetë gati, duke shtuar se Vjena mund të jetë vendi më i përsht...
Vladimir Putin betohet si President i Rusisë për herë të katërt, edhe për gjashtë vjet të tjerë. VIDEO
Vladimir Putin është betuar të hënën edhe për gjashtë vjet si president i Rusisë, me një rëne të vogël të mbështetjes popullore dhe me një kosto për shkak të konfrontimit me Perëndimin, me një eko...
Zgjedhjet në Rusi: Trump uron Putin për fitoren.
Presidenti i Shteteve të Bashkuar, Donald Trump ka folur me homologun e tij rus, Vladimir Putin, për ta uruar mbi fitoren e tij në zgjedhjen s president dy ditë më parë. Ai tha se ata mund të t...
Zgjedhjet në Rusi: Reagim i shurdhër i Perëndimit ndaj fitores së Putin.
Liderët botëror po urojnë Vladimir Putin mbi zgjedhjen e tij për një mandat tjetër gjashtë- vjeçar si President i Rusisë, por deri tani asnjë nga liderët e Perëndimit nuk i është përgjigjur fitore...
Presidenti Vladimir Putin merr sot mandatin e katërt në krye të Rusisë.
Në Rusi sot zhvillohen zgjedhjet presidenciale. Qendrat e votimit janë hapur që prej mëngjesit të sotëm dhe Vladimir Putin po kërkon mandatin e tij të katërt.  Pritet që rezultatet që dalin menjëh...
Mes liderëve botëror, në Serbi besohet më shumë Vladimir Putin
Presidenti rus Vladimir Putin gëzon besimin më të madh nga qytetarët e Serbisë mes liderëve të huaj. Kështu tregojnë të dhënat e një studimi të fundit të kryer nga e përditshmja e Beogradit, Po...
Blic e Beogradit: Putin është gati të njohë Kosovën
Putin është gati të njohë Kosovën! Kështu shkruan gazeta “Blic” e Beogradit, që paralajmëron ftohjen e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Moskës. “Rusia e ka shfrytëzuar gjithmonë Serbinë si trampol...
Putin bën pagëzimin vjetor dhe manifeston forcë, zhytet në liqenin e ngrirë në veri të Moskës. VIDEO
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka treguar vazhdimisht se di të përballojë sfida të vështira fizike. Përveçse pëlqen gjuetinë, sportet ekstreme, ai është zhytur edhe në ujë të ngrirë, për fest...