Etiketa: is_tag

Seancë e posaçme: Kuvendi voton ndryshimet në qeveri
Pas dekretimit nga presidenti Bajram Begaj të shtunën ministrat e rinj, Parlamaneti votoi këtë të hënë ndryshimet të propozuara pak ditë më parë nga kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së Asambl...
Ndryshimet në qeveri. Rama: Prisni pak ditë, asambleja e PS do shpallë emrat
  Kryeministri Edi Rama, në konferencën e zhvilluar me gazetarët u pyet lidhur me ndryshimet në qeveri. Rama e la të hapur si mundësi duke thënë se duhet edhe pak ditë për të zbuluar me det...
Bie qeveria në Holandë, shkak emigracioni
Qeveria holandeze është rrëzuar për shkak të mosmarrëveshjeve midis partive të koalicionit mbi politikat e azilit, sipas raporteve të mediave. Partitë që formojnë qeverinë nuk arritën të gjen...
Legalizimi për kanabisin mjekësor/ Licensë vetëm për ata që kanë eksperiencë të paktën 3 vite.
Kultivimi i kanabisit për arsye mjekësore dhe industriale parashikohet të realizohet nën disa kritere të forta. Detajet janë përcaktuar në draftin i cili është zbardhur së fundmi. Agjencia Komb...
Qeveria shfuqizon Bordin e Transparencës së Hidrokarbureve
Delina Ibrahimaj ka dalë sot pas mbledhjes së qeverisë dhe ka bërë me dije se është shfuqizuar bordi i naftës dhe hidrokarbureve. Bordi i Transparencës u krijua më 12 mars 2022 pas krizës së karbu...
Rënia e euros e shtyn qeverinë në masa lehtësuese për bizneset.
Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj ka njoftuar se gjatë mbledhjes së sotme të qeverisë është vendosur shtyrja e afatit të kësteve të tatim fitimit për eksportuesit. Ministrja th...
Tani duhet të ndalë patetizmi
Frrok Çupi Ngjarja u zhvillua në Shkodër, para tre ditësh. U ndodha rastësisht në qytetin më të rëndësishëm të vendit. Para Teatrit Migjeni vë re shumë njerëz të ulur në karrige dhe një ekran t...
Rama: Gati projektligji, brenda 1 viti paga mesatare do shkojë 900 euro!
Rritje 20% pedagogëve, mësuesit e arsimit të mesëm do të marrin mbi 100 mijë lekë Paga bazë e infermierëve do të shkojë në 87 mijë lekë, zjarrfikësit do marrin 80 mijë lekë   Kryeministr...
Miratohet pr/ligji për ndërtimin e Urës së Bunës. Investimi 1,5 miliardë lekë do të ndahet mes Shqipërisë dhe Malit të Zi
Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku tha pas mbledhjes së qeverisë se u miratua pr.ligji për ratifikimin e marrëveshjes për ndërtimin e Urës së Bunës, projekt i dakordësuar g...
Çfarë ndodh me ndërtimet pa leje? Qeveria i nxjerr në shitje me ankand publik
Çfarë do të bëhet me katet pa leje? Qeveria i ka dhënë përgjigje kësaj pyetjeje nëpërmjet një udhëzimi, ku parashikon t’i shesë ato në ankand publik, ose t’i kalojë në fondin e banesave për ...