Etiketa: is_tag

Mali i Zi nënshkruan marrëveshje me Kishën Serbe
 Marrëveshja bazë ndërmjet Qeverisë së Malit të Zi dhe Kishës Ortodokse Serbe është nënshkruar në ora 10:00 në Podgoricë këtë të mërkure të 3 gushtit, shkruan Vijesti. Kontrata u nënshk...
Presidenti Begaj dekreton ndryshimet në qeverinë Rama. Akti i parë presidencial
(Presidenti Bajram Begaj)  Dekretimi i ndryshimeve në qeverinë Rama, është akti i parë nga presidenti Bajram Begaj i cili mori detyrën me 24 korrikut të këtij viti. ...
Pas nisjes së negociatave, Shqipëria ndryshon kryenegociatorin
  Kryeministri Edi Rama njoftoi se ka ndryshuar kryenegociatorin e Shqipërisë me Bashkimin Europian, pak ditë pas nisjez zyrtarisht të negociatave. “Majlinda Dhuka, një pr...
Ndryshime në qeveri/ Belinda Balluku emërohet zv.kryeministre, shkarkohet Ahmetaj
Belinda Balluku emërohet zv.kryeministre, duke zëvendësuar në këtë post Arben Ahmetajn, njoftoi Kryeministri Edi Rama. “Energjia si sfida më kolosale e kësaj periudhe dhe infrastr...
“Agresori në tërheqje”, Rama reagon për sulmin kibernetik: Nëse s’do të kemi surpriza, shërbimet do të rikthehen
  Kryeministri Edi Rama shprehet se kundërofensiva e AKSH-it dhe aleatëve në përballjen e agresionit kibernetik mbi Shqipërinë, po rezulton e qëndrueshme dhe e suksesshme. Nëpërmjet një pos...
Sulmi kibernetik ndaj faqeve qeveritare, reagon Kryeministria: Të dhënat janë të sigurta dhe të paprekura
  Agjensia për  Median dhe informim ka reaguar në lidhje me sulmet e paprecedenta kibernetike ndaj faqeve të shërbimeve qeveritane në vend. Të dhënat e qytetarëve janë ruajtur të sigurta fa...
E-Albania dhe shërbimet publike online pezullojnë aktivitetin, reagon Kryeministria
Kryeministria ka reaguar lidhur me sulmin kibernetikë që njoftoi me herët AKSHI, gjë e cila solli dhe pezullimin e aktivitetit të E-Albenia so dhe të shërbimeve të tjera online. Nëpërmjet një njo...
AKSHI: Po përballemi me sulm kibernetik nga jashtë! Mbyllen përkohësisht shërbimet publike online dhe faqet qeveritare.
Shërbimet publike online dhe faqet qeveritare janë mbyllur përkohësisht për shkak të një sulmi kriminal kibernetik të sinkronizuar dhe të sofistikuar nga jashtë Shqipërisë. Këtë bën me dije Agj...
Dorëheqja e Draghit mund të jetë një katastrofë për BE-në, por dhuratë për Putin
Nga Barbara Wesel Italia sërish po përballet me një krizë qeveritare. Këtë mund ta konsideroje edhe si një teatër veror, por kësaj here rrezikohet shumë më tepër. Kur kryetari i partisë së drob...
Bie qeveria Draghi në Itali. Presidenti Mattarella s’pranon dorëheqjen e Super Marios
Giuseppe Conte dhe Mario Draghi Qeveria italiane e Mario Draghit është rrëzuar! Kryeministri italian ka paralajmëruar dorëheqjen pas krizës politike të krijuar nga largimi i ‘Lëvizja 5-Yje’. Kr...