Etiketa: is_tag

Qeveria vendos rritje të rrogës në Shëndetësi dhe Arsim Parauniversitar
Pas mbledhjes së Qeverisë, ministret e Shëndetësisë dhe Arsimit kanë zyrtarizuar vendimin për rritjen me 6% të punonjësve në sektorin e shëndetësisë dhe arsimit parauniversitar. ...
Boris Johnson lufton, por goditet nga vala e re e dorëheqjeve
  Nga: Paul Seddon & Joshua Nevett/BBC Kancelari britanik, Boris Johnson po lufton për mbijetesë politike pasi dy nga ministrat e kabinetit sulmuan udhëheqjen e tij dhe dhanë dorëhe...
Goditje e rëndë për kryeministrin Johnson: Dy ministra britanikë japin dorëheqjen nga qeveria
Sekretari britanik i Shëndetësisë, Sajid Javid dhe Ministri i Financave Rishi Sunak dhanë dorëheqjen, duke e thelluar krizën në të cilën gjendet qeveria e kryeministrit Boris Johnson. Javid tha...
Bie qeveria e Petkov! Bullgaria drejt zgjedhjeve të parakohshme
      Vetëm 6 muaj pas marrjes së detyrës, qeveria e koalicionit bullgar e kryesuar nga Kirill Petkov është rrëzuar! Mocioni i mosbesimit i bërë sot në parlament nga opozit...
Kriza energjetike/ Qeveria shpall masat, ndërprerje energjie në disa akse rrugore kombëtare
Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, në një dalje publike ka bërë me dije planin e masave për menaxhimin e situatës me krizën energjetike. jo që mbetet e rënd...
Mbi vuajtjen e njerëzve nuk fiton njeri në këtë kohë skandaloze, thotë Rama
Në një takim me importuesit e mëdhenj të ushqimeve të shportës, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka theksuar se fitime marramendëse nga tregtia nuk mund të ketë askush në kurriz ...
Kuvend/ Qeveria ka gati paketën e 3-të dhe 4-të të Rezistencës Sociale, nëse situata përkeqësohet.
 Zëvëndëskryeministri i Shqipërisë, Arben Ahmetaj, nga foltorja e Kuvendit të Shqipërisë, ka deklaruar se qeveria mund të bëjë gati një paketë të dytë dhe të tretë të Rezistencës Sociale nës...
Garancitë e Ramës për mburojën sociale të Shqipërisë
 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka prezantuar pasditen e 12 marsit paketën e Rezistencës Sociale ndaj pasojave të krizës globale energjetike si edhe të luftës në Ukrainë mbi çmimet po ...
Rama: Kemi gati paketën e ‘Rezistencës Sociale’ për krizën e çmimeve
 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, nëpërmjet një postimi në median sociale Facebook ka njoftuat se është gati paketa e rezistencës sociale për të përballuar pasojat e krizës së çmimeve. ...
Gjukanoviç i jep Abazoviçit mandatin për formimin e qeverisë së re
(Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviç dhe Kryeministri në ardhje i Malit të Zi, Dritan Abazoviç) Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç, ka dërguar propozim në Parl...