Etiketa: is_tag

Meta flet për darkën: Me Ramën folëm për Drejtësinë.
Duke folur për gazetarët nga Kryesia e Kuvendit, Meta u shpreh se në darkën me Edi Ramën biseduan për reformën në drejtësi. Sipas Metës, darka e mbrëmshme ishte planifikuar më herët, ndërsa i h...
Rama është kapur mat, po e mbyll me turp.
  Nga Nard Ndoka/ Rama është kapur mat, LSI në befasi! Basha e Opozita ngjiten, kauza triumfon! Situate konfuze, shi, natë, protestë, grevë, qëndresë, përpjekje, e pse të gjitha këto?! ...
Rama – një shpërfillës i Rugovës; tani i bën homazhe te varri dhe lajkaton për pushtet
Kryeministri i Shqipërisë  Edi Rama ka bërë sot homazhe te varri i Presidentit Ibrahim Rugova në Prishtinë. Rama ka nisur ta rishikojë qasjen e tij ndaj Rugovës, pas kritikave që kishte marrë kur ...
Ç’është ky takim pas mesdite mes kryeministrit, ministrit të brendshëm dhe ambasadorit amerikan?!
(FOTO- Arkiv)/ Mediat e ndodhura pranë selisë së qeverisë kanë njoftuar se ambasadori i SHBA, Donald Lu, sapo ka hyrë në zyrën e kryeministrit Rama. Menjëherë pas tij është shfaqur ministri i P...
Në 24 vjet- vetëm 9 ekskavatorë më shumë. Rama harron e tregon të vërtetën.
Nga: L. Skiroi/ Vetë e tregoi kryeministri Edi Rama se në vitin 1993 në Durrës, njësoj si sot, zbarkuan 56 ekskavatorë për bujqësinë. Por atëherë askush nuk brohoriti, ekskavatorët u futën në f...
Aeroporte dhe nallane nga Turqia…
Nga: Nard Ndoka/ Rama në Stamboll, i kerkon Erdoganit lira turke për ndërtimin e aeroportit! Njësoj si me lyp kos te "magjypi"!" Mbas katër viteve qeverisje, flet akoma si opozitar dhe po kë...
Dy orë maskaradë shqiptare
Nga: Berat Buzhala/ Express/ Ky ishte pak a shumë thelbi i ngjarjes: Mbrëmë, dy sadistë politikë, Edi Rama dhe Hashim Thaçi, në ekstazë të plotë, ua treguan muskujt, viktimave të tyre, tashmë t...
Kukan: Lojërat e Ramës me Maqedoninë… nuk bëhen këto gjëra”.
Maqedonia është në një krizë politike, ajo nuk po bën dot qeverinë edhe pas zgjedhjeve të përgjithshme të parakohshme. Sipas analizave, dy janë faktorët madhorë që e mbajnë gjallë “moçalin” e k...
Kukan: Lojërat e Ramës me Maqedoninë… nuk bëhen këto gjëra”.
(FOTO: Europarlamentari Euast Kukan)/ Maqedonia është në një krizë politike, ajo nuk po bën dot qeverinë edhe pas zgjedhjeve të përgjithshme të parakohshme. Sipas analizave, dy janë faktorët...
Kryeministri Rama hyri në Kosovë me 17 makina, shumica të blinduara- njofton zoti Berisha.
(FOTO: Rama  sot në Prishtinë)/ Sot, kryeministri Edi Rama ka qenë për një vizitë në Kosovë. Sipas mediave të tij, misioni në Kosovë ishte “të merrte vesh” për kirzën në Veri të Kosovës dhe kon...