Etiketa: is_tag

Sot përcillet Mikhail Gorbaçovi, por pa zi kombëtare. Në ceremoni nuk merr pjesë Putini.
Mikhail Gorbaçov, lideri i fundit sovjetik që i dha fund Luftës së Ftohtë, do të varroset ditën e sotme, katër ditë pas vdekjes së tij. Qindra njerëz kanë qëndruar në radhë për t’i bërë nderimet e...
Detaje të reja/ Sulmi i rusëve në Gramsh nga dy burra dhe një vajzë
Top Channel mëson se për ngjarjen në Uzinën e Gramshit janë ndaluar tre persona, që të tre rusë. Dy djem edhe një vajzë. Ndodhen në komisariatin e Elbasanit. Ka nisur hetimi nën drejtimin e prokur...
Zbulim i rëndësishëm i NASA-s mbi Rusin: Putini po djeg gazin që nuk e dërgon në Europë.
NASA ka publikuar disa imazhe që tregojnë se çfarë po i bën Vladimir Putini gazit që nuk e dërgon në Evropë: po e djeg. Tymi është parë edhe nga Finlanda, sipas televizionit finlandez “Yle”. ...
Blinken: Bllokimi i eksporteve të grurit nga Rusia kontribuoi në trazirat e Shri Lankës
Kufizimi i Rusisë në eksportet e grurit ukrainas mund të ketë kontribuar në trazirat e Shri Lankës, tha Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dhe shprehu shqetësimin se kjo gjendje mund t...
Lavrov: Rusia nuk është e pastër dhe nuk ka turp ta pranojë
  “Nuk e pushtuam Ukrainën. Shpallëm një operacion special pasi nuk kishim asnjë mënyrë tjetër për t’i shpjeguar Perëndimit së anëtarësimi i Ukrainës në NATO, ishte një akt kriminal”...
Zyrtari rus kërcënon Ballkanin me sulm bërthamor pasi Lavrov anulon vizitën
Anulimi i vizitës dy ditore të shefit të diplomacisë ruse, Sergei Lavrov në Serbi e ka acaruar Rusinë. Shefi i Agjencisë Hapësinore të Rusisë, Dimitri Rogozin tha se Mali i Zi, Bullgaria, Maqedoni...
Rusia tërbohet me vendet e Ballkanit që bllokuan Lavrovin, kërcënon me raketa
Lajmi se Bullgaria, Maqedonia e Veriut, Rumania dhe Mali i Zi kanë ndaluar fluturimin e avionit të ministrit të Jashtëm rus në Serbi ka tronditur Moskën. Mediat në Beograd raportojnë se ndërsa BE...
Ukraina mund ta fitojë luftën deri në fund të vitit: Flet Shefi i Inteligjencës
 "Lufta në Ukrainë mund të arrijë një ‘pikë kthese’ në gusht dhe të përfundojë me mposhtjen e Rusisë para fundit të vitit”, kjo ishte ajo që deklaroi Shefi i Inteligjencës Ushtarake të Kievit në n...
Sa të varura janë Gjermania dhe Hungaria nga gazi rus?
Ministrat e vendeve të Bashkimit Evropian po diskutojnë se si të pakësojnë varësinë e tyre nga furnizimet me energji nga Rusia - si rezultat i pushtimit të saj në Ukrainë. Gjermania ka pranuar se...
Rreshtimi i Serbisë përsëri me Perëndimin është lajm i mirë për rajonin, thotë Rama
 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se rreshtimi i Serbisë krah Perëndimit është lajm i mirë për rajonin. Reagimi i kreut të qeverisë shqiptare në Twitter erdhi pas pezul...