Etiketa: is_tag

Rama: Veprimet e opozitës së rublave mbajnë erë. “Ajo çka dimë, nuk është e gjitha”.
Kryeministri Edi Rama akuzoi edhe një herë opozitën për lidhje me Rusinë, ndërsa quajti diktator presidentin rus, Vladimir Putin. Pas mbledhjes së kryesisë së Partisë Socialiste, Rama parala...
Rama: Opozita e rublave, e zhytur thellë në thesin e parave ruse
Kryeministri Edi Rama, me anë të një postimi në Twitter, akuzoi opozitën se “është e zhytur shumë më thellë se sa duket në thesin e parave ruse“. “Rublat vaz...
Kombet e Bashkuara votojnë kundër Rusisë, vetëm 4 vende me Moskën: Bjellorusia, Koreja e Veriut, Siria dhe Nikaragua
 Bota i thotë jo luftës në Ukrainë. Në një nga votimet e OKB-së me leximin më të qartë në vitet e fundit, 143 vende kanë votuar rezolutën që dënon sulmin rus ndaj Ukrainës, të filluar në shk...
Rama në konferencë për medien: ‘Rusët janë të mirëseardhur në Shqipëri!’
Kryeministri Edi Rama ka konfirmuar sot për gazetarët lajmin që publikoi dje “Pamfeti” se 1000 rusë që refuzojnë thirrjen e Vladimir Putin për të luftuar në Ukrainë, do të vijë në Shqipëri. “Ru...
Rrjedhja e gazit në Nord Stream: BE thotë se është sabotim, por nuk vë gishtin mbi sabotatorin.
BE ka thënë se rrjedhjet në dy tubacionet kryesore të gazit nga Rusia në Evropë u shkaktuan nga sabotazhi - por nuk e akuzuan drejtpërdrejt Rusinë. Ndërprerja e qëllimshme do të rezultonte ...
Sot dita e fundit e referendumit në Donbask. Rusia: ‘Voto ‘po’, ose humb punën’.
Më shumë po flitet tani për votimin në referendumet e diskredituara në rajonet e pushtuara të Ukrainës. Një banor në qytetin e pushtuar të Enerhodar, në rajonin Zaporizhzhia, tha se zyrtarët zgje...
Presidenti i KE, Charles Michel propozon që BE të hapë dyert për rusët
Evropa duhet të lejojë qytetarët rusë që kërkojnë të ikin nga vendi, tha presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel, në një intervistë për “POLITICO” në margjinat e takimit të OKB-së në Nj...
Sot përcillet Mikhail Gorbaçovi, por pa zi kombëtare. Në ceremoni nuk merr pjesë Putini.
Mikhail Gorbaçov, lideri i fundit sovjetik që i dha fund Luftës së Ftohtë, do të varroset ditën e sotme, katër ditë pas vdekjes së tij. Qindra njerëz kanë qëndruar në radhë për t’i bërë nderimet e...
Detaje të reja/ Sulmi i rusëve në Gramsh nga dy burra dhe një vajzë
Top Channel mëson se për ngjarjen në Uzinën e Gramshit janë ndaluar tre persona, që të tre rusë. Dy djem edhe një vajzë. Ndodhen në komisariatin e Elbasanit. Ka nisur hetimi nën drejtimin e prokur...
Zbulim i rëndësishëm i NASA-s mbi Rusin: Putini po djeg gazin që nuk e dërgon në Europë.
NASA ka publikuar disa imazhe që tregojnë se çfarë po i bën Vladimir Putini gazit që nuk e dërgon në Evropë: po e djeg. Tymi është parë edhe nga Finlanda, sipas televizionit finlandez “Yle”. ...