Etiketa: is_tag

Anulohet mbledhja mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë
Anulohet mbledhja e përbashkët mes qeverisë së Shqipërisë dhe Kosovës. Mbledhja ishte planifikuar të mbahej nesër në Gjakovë. Burimet konfirmojnë se delegacionet nuk janë nisur për Gjakovë. Ndë...
Presidenti Begaj pret presidenten e Hungarisë. Novak: Dialogu, rruga e duhur për zgjidhjen e situatës në Kosovë
Presidenti Bajram Begaj këtë të enjte ka pritur në një vizitë zyrtare presidenten e Hungarisë, zonjën Katalin Novak. Në themel të diskutimit në këtë takim duket se ka qenë bashkëpunimi dypa...
CNN rendit Shqipërinë mes 12 alternativave për t’u vizituar këtë verë: “Perlë mesdhetare”
Rrjeti televiziv amerikan, CNN ka renditur Shqipërinë mes 12 alternativave për t’u vizituar këtë verë, si destinacion turistik i qëndrueshëm, mes bregdetit fantastik, natyrës dhe trashëgimisë kult...
Mediat greke njoftojnë se Dendias telefonon Ramën pas arrestimit të Belerit.
Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias ka kontaktuar me kryeministrin Edi Rama pas arrestimit të Fredi Belerit për shitblerje votash. Biseda mes tyre vjen pasi ambasadorja greke në Tiranë, Konstan...
Presidenti Duda: Polonia mbështet anëtarësimin e Shqipërisë në BE.
Presidenti i Republikës së Polonisë, Andrzej Duda këtë të enjte ndodhet në vendin tonë ku po zhvillon një vizitë zyrtare. Duda është presidenti i parë polak pas 20 vitesh që viziton vendin tonë...
Presidenti i Polonisë, Duda, në Shqipëri. Pritet me ceremoni zyrtare nga Begaj
Presidenti i Polonisë, Andrzej Duda ndodhet sot për një vizitë zyrtare në Shqipëri. Ai u prit në një ceremoni zyrtare nga Presidenti i Republikës, Bajram Begaj. “I nderuar të mirëpres mikun tim...
Milanoviç i thotë Begajt: Shqipërisë për në BE po paragjykohet si vend mysliman
Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviç ka shprehur mbështetjen për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Gjatë një konference të përbashkët për shtyp në Zagreb me presidentin Bajram ...
Presidenti i Austrisë thotë në Kuvend: ‘Integrimi i Shqipërisë në BE, çështje zemre për Austrinë!’
Presidenti austriak, Alexander Van der Bellen pas takimit me presidentin Bajram Begaj, ka shkuar në Kuvend, ku edhe foli për marrëdhëniet e ngushta mes Austrisë dhe Shqipërisë. Ai përmendi gjithas...
SHBA bën paralajmërim të fortë për Zgjedhjet: Respektoni ligjin shqiptar dhe stzndzrdin ndërkombëtar
Ndërsa kanë mbetur edhe pak nga zgjedhjet e 14 Majit, ambasada amerikane ka dalë me një mesazh për partitë politike. Ambasada kërkon nga partitë që t’i zhvillojnë aktivitetet zgjedhore në përputhj...
Kancelari Olaf Scholz: Gjermania, partnere e ngushtë e Shqipërisë drejt BE
GJERMANI- Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz në konferencën e përbashkët për mediat me kryeministrin Edi Rama, vlerësoi gatishmërinë e Shqipërisë në plotësimin e kushteve për anëtarësim në Bashki...