Etiketa: is_tag

Greqia do të mbështesë procesin e anëtarësimit të Shqipërisë në BE. Dendias takon ambasadoren shqiptare në Athinë
Top Channel ka mësuar se në takimin e ministrit të jashtëm, Nikos Dendias dhe ambasadores shqiptare Luela Hajdaraga u ra dakord për intensifikimin e kontakteve dhe nisjen sa më herët të dialogut...
Vjen lajmi fantastik nga BE për Shqipërinë: Do të vijnë dozat e para nga BE, numri më i lartë në rajon.
Javën e ardhshme në Shqipëri do të vijnë dozat e para të vaksinave që po shpërndahen nga BE për vendet e Ballkanit Perëndimor. Falë punës fantastike të kryeministrit Rama, Shqipëria ka siguruar p...
SHBA përgëzon Shqipërinë dhe kryeministrin Rama. DASH: Respektim të rezultatit të zgjedhjeve! Kim: Populli foli qartë
Reagon DASH për zgjedhjet në Shqipëri. “ShBA përgëzon popullin e Shqipërisë për zgjedhjet e tyre të fundit. Ne shpresojmë të vazhdojmë partneritetin tonë të ngushtë me Kryeministrin Rama dhe të...
Abdixhiku për Kurtin: Pozita jonë po bën opozitë në një shtet tjetër
Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti se nuk po merret me situatën e rëndë të pandemisë në vend. Abdixhiku ka thënë se angazhimi i Kurtit, ministrave dhe dep...
Vdekja si aleate e zgjedhjeve në dy shtete.
  Frrok Çupi Vetëm në këtë rast zgjedhjet politike dhe vdekja i ngjajnë njëra tjetrës: Vdekja mund të ndalohet, të vonohet, ose edhe të shpejtohet. Kështu edhe zgjedhjet politike, mund të s...
Yuri Kim: ‘Marrëveshja SHBA-Shqipëri për gazin, marrëveshje strategjike, rrit furnizimin dhe sigurinë e energjisë
Ambasadorja Yuri Kim, nëpërmjet një postimi në rrjete sociale e ka cilësuar mërrëveshjen e djeshme midis Shqipërisë e SHBA, për futjen e gazit të lëngshëm natyror nga Amerika (LNG) në Shqipëri, ...
Drogë me autobus dhe trena nga Shqipëria në Itali e Gjermani/ Operacioni ndërkombëtar prangos 55 persona, shkatërrohet grupi shqiptaro-nigerian! 6 të arrestuar në Vlorë.
55 persona, 27 prej të cilëve shqiptarë, janë arrestuar pas një operacioni ndërkombëtar anti-drogë. Është shkatërruar grupi shqiptaro-nigerian, ndërkohë që 6 prej anëtarëve janë prangosur në Vlorë...
Tërmet me magnitudë 6 ballë në Greqi, ndjehet edhe në Tiranë, Durrës, Sarandë e deri në Lezhë!
Një tërmet tjetër i fuqishëm ka rënë në Elasona të Greqisë me magnitudë 6 ballë. Lëkundjet e forta u ndjenë edhe në Tiranë, në Korçë, Pogradec, Fushë Krujë, Durrës, Sarandë, Gjirokastër, Berat dhe...
BE jep lajmin se për Shqipërinë ndizet ‘drita jeshile’, kryeministri Rama vlerësohet për Reformën
Përfaqësuesi i lartë i BE-së për Politikë të Jashtme, Josep Borrell i ka ndezur dritën jeshile integrimit të Shqipërisë në BE Duke folur në një konferencë online, Borrell vlerësoi me nota poz...
Hakmarrje ruse ndaj Shqipërisë/ Dëbohet diplomatja e ambasadës shqiptare në Moskë
Qeveria Ruse ka dëbuar një diplomate  shqiptare në formë hakmarrje pas dëbimit nga Tirana dy javë më parë të sekretarit të dytë të ambasadës ruse në Tiranë.  Diplomatja e dëbuar është Jonida Dr...