Etiketa: is_tag

Kur Shqipëria, në armiqësi me Europën, mbrohej nga pasuesit e Xhinxhis Khanit
(FOTO: Fotokopje e gazetës Der Spiegel e datës 6 Janar 1969)/   Nga: Der Spiegel, 6 janar 1969 / Sipas gazetës gjermane Der Spiegel, në histori ndodhin kundërthënie të çuditshme. Një...
Shqipëria- këtu prodhohet droga dhe varfërohet njeriu/ VIDEO
Raport special/ Shqipëria është bërë prodhuesi më i madh në Europë i kanabisit të rritur në natyrë. Plantacionet e mëdha janë përshkruar si “ari i gjelbër” i fermerëve të ndaluar. Në një ven...
Të lumtur në zgrip
  Frrok Çupi/ Janë atavizmat e fundit të “revolucionit në flluskë” të komunizmit. “Ecim, marshojmë, përpara o shokë...!”. Për ku? Pas një hapi a pas pesë hapave në marshim, mund të ishte zg...
PSE NUK PASKA LAJME NGA SHQIPËRIA!?
  Frrok Çupi/ Gjithë kjo heshtje!... Nuk ka lajme, as në mediat online, as nëpër bare. Edhe pse ishte ditë Parlamenti, nuk paska lajme. Përditë gumëzhinin të gjithë. Kishte apo nuk kishte n...
Pse hynë “në ujë” ndërkombëtarët e duarve të pastra?
Nga: Veritas.com.al/   Kësaj here, jo të gjithë besuan se me “bekimin” e ambasadorit të Amerikës dhe ambasadoreshës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Reforma e Drejtësisë do të fill...
Shteti shqiptar nuk është “pater” i Kosovës
Nga L. Skiroi/ Ka disa ditë, që nga nisja e vizitës së kryeministrit të Republikës së Shqipërisë në Beograd, që janë ngjallur diskutime, debate dhe pikëpamje të ndryshme mbi rolin e Shqipërisë nd...
Të paktën Presidenti i ardhshëm- një sy mbi Shqipërinë e drogës, ka rrezik!
Amerikani Bill Cowan, bashkëpunëtor i Fox News,  me gradën ushtarake Kolonel Leitnant, zëdhënës shumë i njohur i publikut mbi çështjet e Sigurisë Kombëtare dhe të Luftës kundër Terrorizmit, ka pub...
Futboll/ Shqipëria kalon në epërsi ndaj Lihtenshtajnit
  Jahmir Hyka ka kaluar Shqipërinë në Epërsi kundër Lihtenshtajnit Kombëtarja shqiptare ka kaluar në epërsi kundër Lihtenshtajnit, me golin e shënuar nga Jahmir Hyka....
Irani, në luftë me Shqipërinë për muxhahidinët?!
  Agjencia Iraniane e Lajmeve në gjuhën shqipe, “ParsToday” ka paralajmëruar Shqipërinë se ndodhet në prag lufte për shkak të pranimit të grupit të muxhahedinëve, të shpallur armiq nga Rep...
Në Shqipëri arrestohet një ushtar i ISIS
Policia shqiptare ka arrestuar një terrorist që ka marrë pjesë në krah të ISIS. Burime nga policia thanë se, një ditë më parë është ekzekutuar urdhri i “arrestit Ndërkombëtarë”, lëshuar nga Pro...