Etiketa: is_tag

KUSH E MENDONTE SE NË RROKOPUJËN E BE DO TË SHFAQEJ SHQIPËRIA?!…
(FOTO: Nga Financial Times)/ Nga: Financial Times, 12 Maj 2017/ Në këtë vit të zgjedhjeve në Francë, Gjermani dhe Britani të Madhe, nuk merrej me mend se zgjedhjet parlamentare të Shqipërisë...
Surroi tallet me deklaratat e Ramës dhe Thaçit: ‘Nuk e mbani dot shtëpinë tuaj?!…’.
Ish-udhëheqësi i partisë së shuar, ORA, Veton Surroi është tallur me deklaratat e Presidentit Thaçi dhe Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, për bashkim kombëtar nëse BE nuk hap dyert për anëtar...
Media Amerikane: Policia shqiptare rrit masat e Sigurisë për parandalimin e sulmeve terroriste gjatë Pashkëve.
Policia shqiptare thotë se kanë rritur masat e sigurisë për festën e Pashkëve- shkruan Breitbart News që i referohet agjencisë amerikane të lajmeve, AP. Në një njoftim të të Premtes thuhet se a...
“New Europe”: Shqipëria nga kanabisi te korrupsioni.
“Nga kanabisi te korrupsioni në Shqipëri”. Me këtë titull gazeta “New Europe” i ka kushtuar një artikull zhvillimeve në vendin tonë, veçanërisht me fokus korrupsionin dhe problemin e kultivimit të...
Saga e Vettingut në Shqipëri: Kërkohet kontroll i plotë i qeverisë mbi Drejtësinë.
Nga Beata Stur - New Europe/ 27 Mars 2017/ Legjislacioni kontradiktor i verifikimit të gjyqtarëve dhe prokurorëve për korrupsion të mundshëm ka ndezur debate e grindje në Shqipëri. Ndërsa qe...
Departamenti i Shtetit i SHBA denoncon drogë dhe pastrim parash në Shqipëri; vendi në top-listën botërore.
Departamenti i Shtetit e ka renditur zyrtarisht Shqipërinë në listën e Vendeve Kryesore të Pastrimit të Parave në botë. Sipas kritereve ligjore, qeveria amerikane konsideron “Vend Kryesor të Pa...
Oktapodi i Sorosit në Shqipëri ka ndikim të fuqishëm edhe në Maqedoni
Nga: GAZETAEXPRESS/ E shtune, 11 Shkurt 2017 17:53 00 Sektori i tretë dhe rrjeti i Soros në Shqipëri nuk duhet të konsiderohen si sektor me ndikim lokal vetëm në Shqipëri, për dekada me rrad...
Nisin notë- protestat Serbi- Shqipëri për shkak të Haradinajt.
Ministria e Punëve të Jashtme të Serbisë ka bërë protestë verbale ndaj Shqipërisë për incidentin me flamurin serb që ndodhi në Tiranë një ditë më parë. Notë protesta i është përcjellë ambasadorit t...
Kur Shqipëria, në armiqësi me Europën, mbrohej nga pasuesit e Xhinxhis Khanit
(FOTO: Fotokopje e gazetës Der Spiegel e datës 6 Janar 1969)/   Nga: Der Spiegel, 6 janar 1969 / Sipas gazetës gjermane Der Spiegel, në histori ndodhin kundërthënie të çuditshme. Një...
Shqipëria- këtu prodhohet droga dhe varfërohet njeriu/ VIDEO
Raport special/ Shqipëria është bërë prodhuesi më i madh në Europë i kanabisit të rritur në natyrë. Plantacionet e mëdha janë përshkruar si “ari i gjelbër” i fermerëve të ndaluar. Në një ven...