Etiketa: is_tag

Shtyhet për në qershor opinioni i Venecias për Gjykatën Kushtetuese dhe paketën ‘Antishpifje’
Është shtyrë për në  muajinqershor opinioni i Venecias për Gjykatën Kushtetuese dhe paketën ‘Antishpifje’. Opinionet e planifikuara për seancën e Marsit, por të shtyra në seancën e 19-20 qersho...
TCH: Çelja e negociatave, tym i bardhë në Bruksel për Shqipërinë/Dokumenti
Pas kundërshtive të forta të Francës dhe Holandës vitin e shkuar, vjen “tym i bardhë” nga Brukseli për çeljen e negociatave mes BE-s, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Të premten e shkuar ...
COVID-19/ Në këto 24 orë- edhe 4 të infektuar të tjerë, numri bëhet 55 në vendin tonë
  Numri i i të prekurve në vend nga covid 19 ka shkuar në 55. Gazetarja e Top Channel Alma Demiraj tha se janë shënuar vetëm 4 raste të reja në 24 orët e fundit. “Sipas skenarit, pas spi...
Koronavirus/ Shqipëria një ishull jashtë infeksionit; asnjë rast i konfirmuar
Shqipëria nuk ka ende asnjë rast me koronavirus. Specialistët e Institutit të Shëndetit Publik, konfirmojnë se analizat e fundit për 5 raste të dyshuara kanë dalë negative. ISHP ka zgjeruar har...
Ilir Meta, letër KE-së: ‘Mos e afroni Shqipërinë me Evropën, unë qëndroj i palëkundur! ’.
  Një ditë pasi komisioni Europian propozoi çeljen e negociatave mes BE dhe Shqipërinë, presidenti Ilir Meta i ka dërguar një letër me doza të forta shqetësimi në adresë të komisionerit për fq...
MEDIA E HUAJ: ‘SHQIPËRIA NË SPIRALEN E KRIZËS!’.
  Andrea Walton, Inside/ Shqipëria përshkohet nga tensione të forta, që shohin te kundërvihen ekzekutivi socialist i vendit, i udhëhequr nga Kryeministri Edi Rama, dhe Presidenti i Republik...
Konferenca e Donatorëve për Shqipërinë/ Gjermania në krye.
Në këto momente po mbahet konferenca e donatorëve në Bruksel. Gjermani deri më tani është shteti që ka dhënë më shumë donacion, dhe shifra është 11 milion euro. Ministri i Jashtëm Federal He...
BE, 100 milionë euro nga buxheti për rindërtimin e Shqipërisë pas tërmetit
Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von der Leyen teksa deklaroi se Bashkimi Europian do të japë 100 milionë euro nga buxheti i saj për projektin e rindërtimit, dha mesazhe të forta për shqip...
Reuters: Macron hedh bazën e pëlqimit nga 27 vendet për Shqipërinë.
  15, Shkurt 2020, Nga John Irish and Robin Emmott MYNIH (Reuters) - Presidenti francez Emmanuel Macron tha të Shtunën se ai do të lejojë që Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria të fillojnë bise...
Presidenti Macron i hap rrugën negociatave të BE me Shqipërinë
Presidenti francez Emmanuel Macron tha të shtunën se ai do të lejojë Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë të fillojnë bisedimet për anëtarësimin në Bashkimin Evropian nëse ekzekutivi i bllokut u jep...