Etiketa: is_tag

SHBA miraton fonde shtesë për Shqipërinë në ndihmë të luftës kundër pandemisë COVID-19
TIRANË- Qeveria e Shteteve të Bashkuara, përmes USAID-it, ka miratuar fonde shtesë për Shqipërinë në ndihmë të luftës kundër pandemisë COVID-19. Lajmin e ka bërë të ditur Ambasada e SHBA në Tir...
COVID-19/ Në vendin tonë janë 8 fëmijë të prekur
Rovena Daja nga Instituti i Shëndetit Publik njoftoi se ne Shqiperi jane testuar 1919 raste të dyshuara per koronavirus dhe prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 277 raste, nga të cil...
“La Repubblica”: Shqipëria, përralla befasuese e Kryeministrit Rama
Në një botë të kthyer përmbys, Shqipëria ndihmon Italinë dhe dërgon “një ngarkesë” shqiptarësh që ne, të frikësuar nga pushtimi i huaj, nuk i mirëpresim. Por, në fakt ata janë mjekë dhe infermierë...
Leksioni i madh i kryeministrit shqiptar për burokratët e BE
Roberto Vivaldelli 29 MARs 2020 "Nuk jemi një vend i pasur por nuk harrojmë vëllezërit Italianë që na ndihmuan dhe na pritën".Eshtë një diskutim që do të mbetet i gdhendur në histori, të paktë...
Shtyhet për në qershor opinioni i Venecias për Gjykatën Kushtetuese dhe paketën ‘Antishpifje’
Është shtyrë për në  muajinqershor opinioni i Venecias për Gjykatën Kushtetuese dhe paketën ‘Antishpifje’. Opinionet e planifikuara për seancën e Marsit, por të shtyra në seancën e 19-20 qersho...
TCH: Çelja e negociatave, tym i bardhë në Bruksel për Shqipërinë/Dokumenti
Pas kundërshtive të forta të Francës dhe Holandës vitin e shkuar, vjen “tym i bardhë” nga Brukseli për çeljen e negociatave mes BE-s, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Të premten e shkuar ...
COVID-19/ Në këto 24 orë- edhe 4 të infektuar të tjerë, numri bëhet 55 në vendin tonë
  Numri i i të prekurve në vend nga covid 19 ka shkuar në 55. Gazetarja e Top Channel Alma Demiraj tha se janë shënuar vetëm 4 raste të reja në 24 orët e fundit. “Sipas skenarit, pas spi...
Koronavirus/ Shqipëria një ishull jashtë infeksionit; asnjë rast i konfirmuar
Shqipëria nuk ka ende asnjë rast me koronavirus. Specialistët e Institutit të Shëndetit Publik, konfirmojnë se analizat e fundit për 5 raste të dyshuara kanë dalë negative. ISHP ka zgjeruar har...
Ilir Meta, letër KE-së: ‘Mos e afroni Shqipërinë me Evropën, unë qëndroj i palëkundur! ’.
  Një ditë pasi komisioni Europian propozoi çeljen e negociatave mes BE dhe Shqipërinë, presidenti Ilir Meta i ka dërguar një letër me doza të forta shqetësimi në adresë të komisionerit për fq...
MEDIA E HUAJ: ‘SHQIPËRIA NË SPIRALEN E KRIZËS!’.
  Andrea Walton, Inside/ Shqipëria përshkohet nga tensione të forta, që shohin te kundërvihen ekzekutivi socialist i vendit, i udhëhequr nga Kryeministri Edi Rama, dhe Presidenti i Republik...