Etiketa: is_tag

KE pritet të japë opinion pozitiv për Shqipërinë
Komisioni Evropian pritet të rekomandojë nesër hapjen e negociatave për Shqipërinë. Mediat gjermane shkruajnë se sipas një kopje të raportit, KE ka vlerësuar pozitivisht punën e vendeve të Ballkan...
FOTO: Kosova ka bashkuar liderët shqiptarë të pabashkeushëm.
Në Kosovë sot janë duke u zhvilluar aktivitete që shënojnë 10 vjetorin e pavarësisë së shtetit. Krerët më të lartë të shtetit shqiptar dhe ish-drejtues janë bërë bashkë ditën e sotme në Kuvendi...
VOTA KUNDËR AMERIKËS NUK ËSHTË QËNDRIM SHTETËROR
Vota e Shqipërisë në Asamblenë e Kombeve të Bashkuara mbi vendimin e Shtëpisë së Bardhë për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit, ka shkaktuar traumë në opinion. Shqipëria dhe kombi shqip...
Përplasen shtetet pro dhe kundër SHBA. Shqipëria radhitet kundër Shteteve të Bashkuara.
Para tre ditësh, ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në OK kishte njoftuar vendimin e presidentit Trump se çdo shtet që do të votonte kundër vendimit për Izraelin duhet të shënojë emrin si ‘shtet ...
Amerika thotë se çdo shtet do të firmosë “kush është kundër nesh” mbi Jerusalemin. Ç’do të bëjë Shqipëria?
Para tre ditësh, ministri i Jashtëm shqiptar, Bushati, tha se ‘ambasada e Shqipërisë në Izrael do të vazhdojë të qëndrojë në Tel Aviv”, pavvarësisht se SHBA e zhvendos ambasadën e vet në Jerusalem...
Shqipëria- kundër presidentit Trump mbi vendimin për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet
Shqipëria është pozicionuar kundër vendimit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të njohur Jerusalemin kryeqytet të Izraelit. Gent Gazheli, ambasadori i Republikës së Shqipërisë në Turqi, ka p...
60% e popullsisë shqiptare ka një pasuri nën 10 mijë dollarë; 03 % numri i milionerëve
Pasuria për çdo të rritur shqiptar në mesin e vitit 2017 ishte 11,061 dollarë sipas të dhënave të publikuara nga banka Credit Swisse, në raportin “Të dhënat për pasurinë globale 2017”, ku jepen të...
Saimir Tahiri në krizë: “Kjo është Shqipëria” që më burgos mua!
Ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, edhe pse gjithë kohës i përlotur dhe melankolik gjatë emisionit "Opinion" të TV Klan, ka shpërthyer në disa momente në thirrje patetike. Nesër- siç edhe poh...
Europol thotë se Shqipëria – “burim kryesor” i kanabisit. Por BE nuk dëgjon nga ky vesh.
Europol dhe BE nuk janë larg nga njëri tjetri; madje janë bijtë e një “nëne” që quhet Europë. Por ndërsa Europol denoncon se ka krim droge në Shqipëri, Bashkimi Europian vazhdon të mbajë veshin...
4 për qind e njerëzve në Shqipëri zotërojnë 58 për qind të parave.
Raporti paraprak i Forumit Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës, deklaroi se rritja ekonomike e Shqipërisë po shkon tek të pasurit, se në 5 vitet e fundit, Indeksi i Zhvillimit Gjithëpërfshirës në...