Etiketa: is_tag

Arrestimi i prokurorit të Sarandës/ Lidhja me Enkelda Hoxhën, detajet nga goditja e SPAK
Me kërkesë të SPAK ditën e sotme është arrestuar prokurori i Sarandës Sali Hasa. Të arrestuar janë edhe një oficer i policisë gjyqësore dhe disa persona të tjerë Gazetarja Anila Hoxha dha...
SPAK në veprim/ FNSH arreston për korrupsion prokurorin e Sarandës Sali Hasa!
SPAK ka finalizuar një tjetër një tjetër operacion të suksesshëm në goditje e grupeve të strukturuara kriminale, ku janë arrestuar nga FNSH prokurorë, oficerë të policisë gjyqësore, arbitra ndeshj...
SPAK kërkon sekuestron e 32 pronave të Ylli Ndroqit, mes tyre edhe dy televizionet që ka në pronësi
Prokuroria e SPAK zbulon të tjera pasuri në pronësi të pronarit të medias Ylli Ndroqi. SPAK bëën me dije se “u kryen verifikime të thelluara dhe rezultoi se u evidentuan dhe gjashtë (6) pasuri të ...
Mbi 1.000 persona në fokusin e SPAK për korrupsion. Prokurori Kraja raporton në Komision. 62 kërkesa për sekuestrim pasurie
Shefi i Prokurorisë Speciale Arben Kraja, është duke raportuar në Komisionin e Ligjeve për punën e institucionit që ai drejton, shkruan neësbomb.al. Kraja ka thënë se janë përgjuar mbi 1.000 perso...
Gjykata e Lartë kalon në GJKKO (Gjykata e Posaçme e Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar) dosjen për Fatmir Mediun
Dosja për ish ministrin e mbrojtjes Fatmir Mediu, i cili është nën hetim për tragjedinë e Gërdecit është dërguar në Gjykatën e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar. Ditën e sotme, G...
Yuri Kim vizitë të papritur në SPAK, i pranishëm Arben Kraja dhe shefja e BKH-së
Ambasadorja e SHBA-ve, në Tiranë, Yuri Kim ka shkuar në Gjykatës e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe është duke zhvilluar një takim me drejtuesen e BKH-së, Aida Hajnaj dhe kreun e SPAK, A...
SPAK i kërkon Policisë: ‘Të arrestohet ish-kandidati i LSI për Tiranën, Etjon Joka/ Blerja e zgjedhjeve!’
(Kandidati i LSI për Tiranën, Etjon Joka) SPAK i ka bërë ditën e sotme një kërkesë Policisë për arrestimin e ish-kandidatit për deputet të LSI-së në zgjedhjet e 25 prillit, Etjon Joka pasi u fi...
Akuzat shpartalluese të Metës ndaj familjes Berisha. A janë të depozituara në SPAK?
Nga Adriatik Doçi Shpërthimi i Ilir Metës kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës pas njoftimit të vendimit për përfshirjen në listën e zezë të aletit Sali Berisha dhe familjes së tij, duke te...
Ilir Meta po e ndien “lakun”/ Miliona euro pasuri, pas Berishës, SPAK bën gati…
Drejtësia e Re po jep rezultatet e para, sot SPAK ka nisur hetimin për pasurinë e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit. Çifti që jeton mes vilave dhe luksit ka deklaruar mbi 10 milionë euro pasuri, k...
Cilët janë 9 të emëruarit VIP nga PD-LSI në kupolën e drejtësisë që po hetohen për fshehje pasurie! Nisin sekuestrimet e para
Koment nga Adriatik Doci  Që të nëntë ish gjyqtarët e nivelit të lartë, të cilët po hetohen nga SPAK për fshehje pasurie, deklarim të rremë dhe mashtrim me pasuritë, janë emëruar nga Sali Beris...