Etiketa: is_tag

Bill Clinton, për herë të parë në Tiranë! Nis puna për dekorin e ceremonisë, para kryeministrisë ngrihet flamuri i SHBA
Tirana ndodhet në përgatitjet e fundit për vizitën e ish presidentit të SHBA-së Bill Clinton. Edhe kryeministria ka nisur të zbukurohet me ngjyrat kuq e zi të flamurit shqiptar dhe të kuqe, bardhë...
DASH përkrah aksionin policor në Manzë: SHBA nuk kontribuon më në financimin e MEK
Departamenti amerikan i Shtetit (DASH) e ka përkrahur aksionin policor të Shqipërisë më 20 qershor, kur Policia e Shtetit kreu kontrolle në kampin e Manzës së Durrësit, ku janë të strehuar rreth 3...
KQZ i jep zyrtarisht mandatin kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mëngjesin e kësaj të premte ka dhënë zyrtarisht mandatin për kryebashkiakët, 6 kandidatëve fitues të zgjedhur më 14 maj. Sot është dhënë mandati për kandidatin e ...
Numërohet edhe kutia e fundit në Tiranë, Veliaj 60 mijë vota më shumë se Këlliçi!
Janë numëruar të gjitha kutitë e Bashkisë Tiranë teksa fitues me një diferencë të thellë konfirmohet Erion Veliaj. Bëhet fjalë për 16 mijë vota kundrejt 10,0351 që ka arritur të marrë Belind Kë...
Pas çdo kutie, Veliaj thellon fitoren, po shkon 40 mijë vota para Këlliçit; çfarë nuk ka ndodhur
  Erion Veliaj vijon të thellojë rezultatin e fitores në Tiranë, Pothuajse në çdo kuti votimi që numërohet, kryebashkiaku Veliaj rrit diferencën ndaj Belind Këlliçit. Nga të dhënat e fund...
Tirana i përgjigjet Athinës: Lëreni drejtësinë shqiptare të bëjë punën pa presione për Belerin
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka reaguar në lidhje me deklaratat e bëra nga ministria e Greqisë për arrestimin e kandidatit të Koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Himarën, Fredi Beleri. ...
Liria e shtypit, Shqipëria ngjitet me 7 vende në renditje: “Reporterët pa kufij”:
Shqipëria dhe Kosova renditen mes vendeve problematike në raportin e organizatës “Reporterët pa Kufij, Indeksi botëror për lirinë e shtypit, edhe pse kanë shënuar rritje në krahasim me një vit më ...
Belind Këlliçi pa diplomë të shkollës së mesme, Roland Bejko: ‘Nëse ka shkelur ligjin, shteti të veprojë!’.
Kandidati i PD-së, Roland Bejko i ftuar në Report Tv u ndal në programin e tij për Tiranën, ndërsa nuk munguan as akuzat për kundërshtarët politikë. Bejko tha se kandidimi i tij për Bashkinë e Tir...
I riu që u vra për një vajzë punonte tek TV Klan, televizioni nuk thotë gjë.
Personi që shihni në foton e mësipërme është 19-vjeçari Stiven Toshkesi, i cili mbeti viktimë natën e kaluar pasi u godit me thikë në pabesi nga dy 18-vjeçarët Enzi Maze dhe Axel Hoxhaj. Familj...
Mbahet takimi i Escobar me kryeministrin Rama, zgjati më shumë se ishte parashikuar
Diplomati amerikan, Gabriel Escobar ka zhvilluar takimin në Kryeministri me kryeministrin, Edi Rama, një takim i cili zgjati më shumë sesa ishte parashikuar. Pas takimit me Raamën Escobar i dre...