Etiketa: is_tag

Rama në ministerialin e Ekonomisë: Na duhet më shumë Europë në Ballkanin Perëndimor
Kryeministri Edi Rama ka qene pjesëmarrës këtë të martë në ministeriali euro-ballkanik i Ministrave të Ekonomisë nga BE-ja dhe rajonit. Gjatë fjalës së tij, ai falenderoi Dhomën e Tregtisë dhe Bal...
Nis viti i ri shkollor/ Veliaj: Nga ora 07:00 deri në 09:00 ndalohet qarkullimi i mjeteve të transportit të mallrave në Tiranë
Nga e hëna, asnjë mjet i transportit të mallrave, kryesisht ushqimore, që furnizojnë supermarketet e Tiranës, nuk do të qarkullojë në orarin 07:00 – 09:00 të mëngjesit. Me nisjen e vitit të ri shk...
Makina BMW-X6” fluturon në digën e liqenit dhe rrezikon jetë njerëzish. Veliaj: “Zero tolerancë për kërcënuesit e jetës!’
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka kërkuar dënimin maksimal të shoferit të makinës X6 që përfundoi ditën e sotme mbi digën e liqenit, duke rrezikuar jetën e qytetarëve. Përmes një...
Komenti i Edi Ramës për Malin e Tiranës: ‘Kulla e radhës dhe mullari i baltës’
Nga: Edi Rama/ Gati një vit më parë u organizua një konkurs ndërkombëtar, ku një juri ndërkombëtare që në shumicë kishte arkitektë dhe ekspertë të mirënjohur nga disa vende të Europës, gjykoi m...
SPAK sekuestron kompaninë e inceneratorit të Tiranës, Zoto dhe Mërtiri pronarë de facto të “Integrated Energy B.V SPV”!
Prokuroria e Posaçme ka vendosur në sekuestro preventive ndaj kompanisë “Integrated Energy B.V. S.P.V.” sh.p.k”, që është kompania koncensionare e inceneratorit të Tiranës. Gjithashtu janë vendosu...
SPAK sekuestron inceneratorin e Tiranës
Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion ka njoftuar se ka sekuestruar inceneratorin e Tiranës. SPAK njofton se është duke hetuar në kuadër të procedimit penal për veprat penale të “Mashtrim me paso...
Oppenheim Architecture fiton konkursin për të restauruar Muzeun Besa në Tiranë.
Zyra me seli në Zvicër, Oppenheim Architecture, është shpallur fituese e një konkursi dyfazor për ridizajnimin dhe restaurimin e Muzeut Besa në Tiranë, Shqipëri. Institucioni është i përkushtua...
Ivanka Trump viziton Muzeun “Shtëpia me Gjethe”, e shoqëron Rama
Muzeu Kombëtar i Përgjimeve “Shtëpia me Gjethe” ka patur vizitorë të veçantë. Vajza e ish-presidenti Donald Trump, Ivanka Trump bashkë me bashkëshortin kanë zgjedhur të shohin nga afër muzeun. Ata...
Tensionet në Veri të Kosovës, Clinton nga Tirana: Duhet t’i jepet fund kësaj marrëzie.
Ish-presidenti Bill Clinton gjatë fjalës së tij në ceremoninë mikpritëse në Tiranë, ka komentuar edhe situatën aktuale në Kosovë. Ai tha se tensionit mes Kosovës dhe Serbisë duhet t’i jepet fund....
Tirana bëhet gati të mirëpresë presidentin amerikan Bill Clinton, Rama në Rinas
Për herë të parë, presidenti i 42 i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Bill Clinton, prek sot tokën shqiptare, ku do të qëndrojë deri në 4 korrik, ditë që përkon me pavarësinë e SHBA.   ...