Etiketa: is_tag

Oppenheim Architecture fiton konkursin për të restauruar Muzeun Besa në Tiranë.
Zyra me seli në Zvicër, Oppenheim Architecture, është shpallur fituese e një konkursi dyfazor për ridizajnimin dhe restaurimin e Muzeut Besa në Tiranë, Shqipëri. Institucioni është i përkushtua...
Ivanka Trump viziton Muzeun “Shtëpia me Gjethe”, e shoqëron Rama
Muzeu Kombëtar i Përgjimeve “Shtëpia me Gjethe” ka patur vizitorë të veçantë. Vajza e ish-presidenti Donald Trump, Ivanka Trump bashkë me bashkëshortin kanë zgjedhur të shohin nga afër muzeun. Ata...
Tensionet në Veri të Kosovës, Clinton nga Tirana: Duhet t’i jepet fund kësaj marrëzie.
Ish-presidenti Bill Clinton gjatë fjalës së tij në ceremoninë mikpritëse në Tiranë, ka komentuar edhe situatën aktuale në Kosovë. Ai tha se tensionit mes Kosovës dhe Serbisë duhet t’i jepet fund....
Tirana bëhet gati të mirëpresë presidentin amerikan Bill Clinton, Rama në Rinas
Për herë të parë, presidenti i 42 i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Bill Clinton, prek sot tokën shqiptare, ku do të qëndrojë deri në 4 korrik, ditë që përkon me pavarësinë e SHBA.   ...
Bill Clinton, për herë të parë në Tiranë! Nis puna për dekorin e ceremonisë, para kryeministrisë ngrihet flamuri i SHBA
Tirana ndodhet në përgatitjet e fundit për vizitën e ish presidentit të SHBA-së Bill Clinton. Edhe kryeministria ka nisur të zbukurohet me ngjyrat kuq e zi të flamurit shqiptar dhe të kuqe, bardhë...
DASH përkrah aksionin policor në Manzë: SHBA nuk kontribuon më në financimin e MEK
Departamenti amerikan i Shtetit (DASH) e ka përkrahur aksionin policor të Shqipërisë më 20 qershor, kur Policia e Shtetit kreu kontrolle në kampin e Manzës së Durrësit, ku janë të strehuar rreth 3...
KQZ i jep zyrtarisht mandatin kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mëngjesin e kësaj të premte ka dhënë zyrtarisht mandatin për kryebashkiakët, 6 kandidatëve fitues të zgjedhur më 14 maj. Sot është dhënë mandati për kandidatin e ...
Numërohet edhe kutia e fundit në Tiranë, Veliaj 60 mijë vota më shumë se Këlliçi!
Janë numëruar të gjitha kutitë e Bashkisë Tiranë teksa fitues me një diferencë të thellë konfirmohet Erion Veliaj. Bëhet fjalë për 16 mijë vota kundrejt 10,0351 që ka arritur të marrë Belind Kë...
Pas çdo kutie, Veliaj thellon fitoren, po shkon 40 mijë vota para Këlliçit; çfarë nuk ka ndodhur
  Erion Veliaj vijon të thellojë rezultatin e fitores në Tiranë, Pothuajse në çdo kuti votimi që numërohet, kryebashkiaku Veliaj rrit diferencën ndaj Belind Këlliçit. Nga të dhënat e fund...
Tirana i përgjigjet Athinës: Lëreni drejtësinë shqiptare të bëjë punën pa presione për Belerin
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka reaguar në lidhje me deklaratat e bëra nga ministria e Greqisë për arrestimin e kandidatit të Koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Himarën, Fredi Beleri. ...