Etiketa: is_tag

Kryeministrja e Danimarkës në Tiranë, takohet me Ramën
Nesër kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, do të presë në Kryeministri, kryeministren daneze, Mette  Frederiksen. Takimi do të nisë në orë 11:05, ndërsa pas takimi dy liderat do të zhvillojnë n...
Policia hap ‘kutinë’ për gjetjen e autorit të vrasjes. Joy Aoko, 22 vjeç, u dhunua në Tiranë dhe ndërroi jetë në Kenia.
Efektivët e Komisariatit Numër 1 kanë shoqëruar Rodin Barçi shoferin e kazinosë, ku ishte punësuar vajza keniane, Joy Aoko ndërroi jetë në Kenia, ku u transportua në gjendje kome, disa muaj pas...
Zbulohet krimi i para 5 viteve: E rrëmbyen, e vranë dhe ia dogjën trupin tre vetë, vetëm njëri mbetet në kërkim.
Është zbardhur një ngjarje e rëndë kriminale e ndodhur 16.5.2017 ku u gjet një kufomë e paidentifikuar, pjesërisht e djegur dhe e dekompozuar. Viktima eshte Menduh Shaban Kurdeda dhe vrasësit e ka...
Ndizen dritat në Kalanë e Tiranës! Veliaj: ‘Sot në Bruksel morëm stafetën që vitin tjetër të jemi “Qyteti Europian i Sportit”
Mbrëmjen e sotme kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj së bashku me fëmijët dhe banorët e zonës, ndezi dritat e Pemës së Krishtlindjes te Kalaja e Tiranës, një nga hapësirat më të bukura dh...
Rama ndan foto nga Samiti i BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë: Ngjarje e paharrueshme në historinë e marrëdhënieve ndërkombëtare
Kryeministri Edi Rama ka postuar një fotoalbum me momentet më të veçanta nga pritja e lidervëe të Bashkimit Europian dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë.  Rama e ka konsideruar si një ng...
Samiti në Tiranë, BE: Së bashku do të forcojmë partneritetin tonë strategjik
Për herë të parë në vendin tonë do të mbahet samiti i Bashkimit Europian dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor. Bashkimi Europian shkruan në faqen zyrtare në "Twitter" se së bashku me l...
Sot 78-vjetori i Çlirimit të Shqipërisë! Opozita nuk e njeh. Rama: Gëzuar
Ditën e sotme festohet 29 Nëntori, 78-vjetori i Çlirimit të Shqipërisë nga forcat fashiste italiane e gjermane. Por këtë datë politika e feston të ndarë, pasi e djathta feston 28 nëntorin si ditën...
Edhe 8 ditë, të 9- tën Dua Lipa në Tiranë për spektaklin “Future Nostalgia”.
Edhe 9 ditë dhe një prej divave më të mëdha të muzikës botërore Dua Lipa do të jetë në Tiranë. Më 28 nëntor, Dua Lipa do të mbajë një koncert që, padyshim do të ngrejë peshë fansat e saj të shumtë...
Ambasada Amerikane paralajmëron: ‘Kujdes në protestën e 12 nëntorit, mund të ketë tensione!’
Ambasada Amerikane në Tiranë ka njoftuar shtetasit e saj në vendin tonë që të bëjnë kujdes gjatë protestës që do të zhvillojnë të shtunën Sali Berisha dhe Ilir Meta. Këta të fundit kanë paralaj...
Belind Këlliçi i PD: “Na duhet Bashkia e Tiranës se kemi 10 vjet pa punë”
Partia Demokratike duket se e sheh Bashkinë e Tiranës si mundësi punësimi për të gjithë militantët dhe simpatizantët e saj. Në një lidhje direkte në emisionin ‘Open’, dje në mbrëmje në Neës 24, ka...