Etiketa: is_tag

Ministeriali në Tiranë / Ivica Daçiç bojkoton foton familjare, debate mes tij dhe ministres gjermane
Ministeriali i ministrave të Jashtëm të Procesit të Berlinit është mbledhur në Tiranë ditën e sotme, takim ky që i paraprin Samitit të Procesit të Berlinit të hënën e 16 Tetorit. 24 delegacione...
Ministrat e Ekonomisë të BE dhe Rajonit, në Tiranë! Rama: Koha të heqim çdo barrierë! Qytetarët tanë duan liri lëvizje
Në kuadër të procesit të Berlinit po zhvillohet në Tiranë, ministeriali euro-ballkanik i ministrave të Ekonomisë nga BE dhe rajoni, me pjesëmarrjen e mbi 20 delegacioneve të nivelit të lartë. I pr...
Rama në ministerialin e Ekonomisë: Na duhet më shumë Europë në Ballkanin Perëndimor
Kryeministri Edi Rama ka qene pjesëmarrës këtë të martë në ministeriali euro-ballkanik i Ministrave të Ekonomisë nga BE-ja dhe rajonit. Gjatë fjalës së tij, ai falenderoi Dhomën e Tregtisë dhe Bal...
Nis viti i ri shkollor/ Veliaj: Nga ora 07:00 deri në 09:00 ndalohet qarkullimi i mjeteve të transportit të mallrave në Tiranë
Nga e hëna, asnjë mjet i transportit të mallrave, kryesisht ushqimore, që furnizojnë supermarketet e Tiranës, nuk do të qarkullojë në orarin 07:00 – 09:00 të mëngjesit. Me nisjen e vitit të ri shk...
Makina BMW-X6” fluturon në digën e liqenit dhe rrezikon jetë njerëzish. Veliaj: “Zero tolerancë për kërcënuesit e jetës!’
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka kërkuar dënimin maksimal të shoferit të makinës X6 që përfundoi ditën e sotme mbi digën e liqenit, duke rrezikuar jetën e qytetarëve. Përmes një...
Komenti i Edi Ramës për Malin e Tiranës: ‘Kulla e radhës dhe mullari i baltës’
Nga: Edi Rama/ Gati një vit më parë u organizua një konkurs ndërkombëtar, ku një juri ndërkombëtare që në shumicë kishte arkitektë dhe ekspertë të mirënjohur nga disa vende të Europës, gjykoi m...
SPAK sekuestron kompaninë e inceneratorit të Tiranës, Zoto dhe Mërtiri pronarë de facto të “Integrated Energy B.V SPV”!
Prokuroria e Posaçme ka vendosur në sekuestro preventive ndaj kompanisë “Integrated Energy B.V. S.P.V.” sh.p.k”, që është kompania koncensionare e inceneratorit të Tiranës. Gjithashtu janë vendosu...
SPAK sekuestron inceneratorin e Tiranës
Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion ka njoftuar se ka sekuestruar inceneratorin e Tiranës. SPAK njofton se është duke hetuar në kuadër të procedimit penal për veprat penale të “Mashtrim me paso...
Oppenheim Architecture fiton konkursin për të restauruar Muzeun Besa në Tiranë.
Zyra me seli në Zvicër, Oppenheim Architecture, është shpallur fituese e një konkursi dyfazor për ridizajnimin dhe restaurimin e Muzeut Besa në Tiranë, Shqipëri. Institucioni është i përkushtua...
Ivanka Trump viziton Muzeun “Shtëpia me Gjethe”, e shoqëron Rama
Muzeu Kombëtar i Përgjimeve “Shtëpia me Gjethe” ka patur vizitorë të veçantë. Vajza e ish-presidenti Donald Trump, Ivanka Trump bashkë me bashkëshortin kanë zgjedhur të shohin nga afër muzeun. Ata...