Etiketa: is_tag

Ambasada e SHBA në Tiranë dëshmon publikisht mbi vizitën e kongresmenëve
Ambasada Amerikane në Tiranë ka dhënë detaje në lidhje me vizitën e Kongresmenëve amerikanë në vendin tonë, gjatë ditës së djeshme. Anëtarët e delegacionit i nxitën të gjitha palët për t’u bash...
Arrestohen tre punonjës të Policisë Bashkiake në Tiranë, të dyshuar për korrupsion
(FOTO: Arkiv)/ Dje pasdite tre punonjës të Policisë Bashkiake janë kapur në krimin e abuzimit me detyrën. Ata i kanë marrë një shtetasi 200 mijë lek në shpërblim të lejimit të një tende kundër ...
KJ shkruan për një agjendë “të fshehtë” të senatorit McCain në Tiranë
Vizita e senatorit amerikan, John Mc- Cain, tri ditë më parë Tiranë u ndoq me mjaft interes në lidhje me mesazhet që ajo do të përcillte sa i takon krizës politike në vend- shkruan Koha Jonë. P...
Maxhoranca kokë më kokë; burokratët e BE- po kokë më kokë.
Frrok Çupi/ Sipas reporterëve dëshmitarë pranë vilës 31 në Bllok, këtu sapo ka nisur një takim kokë më kokë mes kryetarit të qeverisë, Rama, dhe kryetarit të Kuvendit, Meta. Të dy janë takuar s...
Hija e një grushti si i Maduros në Tiranë
  Frrok Çupi/ Para gjashtë orësh u dha lajmi se në Venezuelë ka plasur frika e një grushti shteti brenda shtetit. Nuk i dihet se çfarë do të ndodhë pas kësaj ore, por grushti ka ndodhur: Ma...
At midnight, when super powers clash in Tirana
  By Frrok Çupi/ We can hardly say that super powers exist now, but this is how we were used to call the United States of America, European Union and Russia during the Cold War and after it...
Afër mesnatës, në Tiranë përplasen superfuqitë
  Frrok Çupi/   Superfuqitë zor se mund të ekzistojnë më, por siç ishim mësuat t’i quajmë gjatë dhe pas Luftës së Ftohtë: Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Bashkimin Europian dhe Rus...
Grabitet nga persona me armë farmacia në Rrugën e Kavajës, Tiranë
Një farmaci është grabitur nga njerëz të armatosur në qendër të Tiranës, në "Rrugën e Kavajës". Sipas policisë, kanë qenë dy persona me kapele dhe shall të zi, të cilët nën kërcënimin e armës m...
Sot besimtarët bektashinj kremtojnë ditën e Sulltan Novruzit
Besimtarët bektashinj në Shqipëri festojnë sot ditën e Sulltan Novruzit. Në këtë ditë kremtohet ditëlindja e imam Aliut dhe ndryshe njihet nga besimtarët bektashinj si dita e Rilindjes së Madhe. ...
Gjysmëdita me zonjën Mogherini: Erdhi, takoi qeverinë, nuk deshi opozitën, mbrojti vilën dhe do të shkojë
Nga Veritas.com.al/ Përfaqësuese e lartë e Politikës së Jashtme  të BE, zonja Federica Mogherini, zbriti mbasdite në Rinas që nga Beogradi ku mori mesazhin se “duam Rusinë, jo BE-në”. Menjëherë...