Etiketa: is_tag

Knut Fleckenstein provon se vjen si misionar i BE-së së “moçalit” liberal.
Nga: L. Skiro/ Veritas Knut Flenckenstein,  komisionet i BE, majtist gjerman, ka mbërritur në Shqipëri dje pasdite. Vizita e tij ishte e papritur. Me sa kuptohet tani pas deklaratave që bëri me...
Goditet rrjeti i prostitucionit i koduar “Free Taxi” në Tiranë. Rrjeti kishte edhe polic si pjesëtar. VIDEO
(FOTO: Drejtori i Policisë së Qarkut Tiranë, Ervin Hodaj)/ Edhe pse ilegal, biznesi i prostitucionit në Tiranë është zhvilluar kohët e fundit më shumë. Këtë perceptim kanë qytetarë dhe ekspertë...
Një 30 vjeçar plagoset me armë zjarri në Tiranë.
(FOTO: Rruge kryesore ku ndodhi krimi sot në mëngjes)/ Ngjarja ka ndodhur para pak kohe në Tiranë, në rrugën Ismail Qemali që përshkon mes përmes zemrën e qytetit. Sipas njoftimeve të Polici...
Një djalë në Tiranë shkel me këmbë flamurin e Serbisë para ambasadës së Francës; përkrah Haradinajn
  Arrestimi i Ramush Haradinaj ka ndezur gjakrat e një djaloshi me emrin Leonard Dedaj. Ai ka shkuar para ambasadës së Francës në Tiranë dhe ka vënë nën këmbë flamurin e Serbisë. Ndërko...
Një hajdut bën bilancin e vjedhjeve në shtatë muaj.
  Sot u shfaq një hajdut që prishi gjithë lajmin ‘fjollë’ të policisë mbi rendin gjatë festave të vitit të ri. Hajduti u kap duke kryer vjedhje në një autobus në kryeqytet, dhe u arrestua ...
Ambasadori Lu këndon këngë fëmijësh në Ambasadën e Amerikës. VIDEO
Me sa duket, një video e publikuar nga një festë për Vitin e ri në Ambasadën e SHBA në Tiranë, është shpërndarë me qëllim që të tregohet para publikut se “ambasadori Lu është i shlodhur dhe i lumt...
Rreziku terrorist mbi ambasadën e Rusisë dhe “faktori i tretë” në Tiranë/ VIDEO
(FOTO: Selia e ambasadës së Rusisë në Tiranë)   Nga: Leart Skiro/ Ambasada e Rusisë në Tiranë ndodhet nën masa të rrepta sigurie. Pas atentatit në Ankara, ku mbeti i vdekur ambasador...
Në Tiranë takohen dy kryeministra, të dy cinikë ndaj BE
  (FOTO: Beata Szydlo, kryeministre e Polonisë) Sot, në Tiranë, zonja Beata Szydlo i bëri një vizitë homologut të saj shqiptar, Edi Rama Rama, i cili ka përpunuar sloganin cinik ndaj...
Në Tiranë ndjehet frymë e “ikjes” pas dështimit të të majtës në Europë
Nga Veritas.com.al/ Nuk ka si shpjegohet ndryshe veprimtaria e administratës e ditës së sotme, veç një ditë pas humbjes së kryeministrit të Italisë, leftist, Matteo Renzi. Po mblidhen të gjithë...
Erdogan i Turqisë vë thundrën në shkolla, së pari në “ministrinë katolike”.
Leart Skiro/ Veritas.com.al/ Më në fund, në shkollat e vendit sapo u shpërnda një shkresë qeveritare që urdhëron heqjen e çdo simboli që bezdis Erdoganin e Turqisë. Lapsi.al njoftoi se posedon ...