Etiketa: is_tag

Në Tiranë ndjehet frymë e “ikjes” pas dështimit të të majtës në Europë
Nga Veritas.com.al/ Nuk ka si shpjegohet ndryshe veprimtaria e administratës e ditës së sotme, veç një ditë pas humbjes së kryeministrit të Italisë, leftist, Matteo Renzi. Po mblidhen të gjithë...
Erdogan i Turqisë vë thundrën në shkolla, së pari në “ministrinë katolike”.
Leart Skiro/ Veritas.com.al/ Më në fund, në shkollat e vendit sapo u shpërnda një shkresë qeveritare që urdhëron heqjen e çdo simboli që bezdis Erdoganin e Turqisë. Lapsi.al njoftoi se posedon ...
A digjen mbetjet spitalore mes nesh? Janë kancerogjene.
Ja si lëshon tym ky oxhak; ndodhet në rrugën "5 Maji", ose te Tregu i Madh i Uzinës Dinamo. Një qytetar na ka dërguar këtë video denoncuese nga Tirana. Ai u ankua pranë redaksisë së “Jeta Osh Q...
Sikur pronari i godinës, që ndërtohej përballë Argjendarisë, të kishte ndërtuar një skenë filmike krimi
Grabitësit e Argjendarisë, dje para mëngjesit, “kanë çarë 4 mure për të hyrë te floriri. Ky është muri i parë, nga ku janë futur dhe kanë dalë po këtu, duke ndjekur të njëjtin itinerar. Policia ka...
Kapet një kilogram kokainë, aty ku është vrarë heroi komunist i rinisë, Qemal Stafa
  Policia e Tiranës, sipas njoftimit të saj, lë për të nënkuptuar se rruga "5 Maji" në Tiranë po vëzhgohej prej kohe si një arenë ku qarkullonte droga. Fakti që Policia po priste telefonat...
Updated/ Një makinë luksi tenton t’i ikë policisë dhe hyn në shtëpinë e qytetarit
(Updated) Policia njoftoi sot në mëngjes se ka kryer arrestimin e autorëve drejtues të makinës që çau murine oborrit të një banese në gjatë ikjes prej ndjekjes së policisë.. Të arresturit ja...
Mjekët e nënës shtatzënë të vdekur, vihen nën hetim
  Dje në mëngjes, akoma pa zbardhur, një nënë e re vdiq bashkë me beben e palindur, në Maternitet. Menjëherë familjarët e saj drejtuan gishtin e akuzës mbi mjekët përgjegjës. Sot Prokur...
Tërmet 4.2 ballë goditi vendin tonë
Një tërmet 4.2 ballë ka tronditur token e Tiranës dhe të Shqipërisë së Mesme rreth mesnatës. Sipas të dhënave, tërmeti e ka pasur epiqendrën 49 km larg qendrës së Tiranës, në lindje të saj, që për...