Etiketa: is_tag

Kullën e Tiranës, më të lartë në Ballkan, e ndërton financuesi i Foltores
Kulla, që do të quhet Mali i Tiranës, dhe do të ndërtohet në mes të kryeqytetit, ka ndezur politikën në këto temperatura të larta gushti. Jo dy kampet kundërshtare, por Foltoren e Sali Berishës. ...
Kulla më e lartë që nis të ndërtohet në Tiranë, dërgohet në SPAK, denoncimi u dorëzua nga PD.
Kulla më e lartë që do të ndërtohet në Tiranës, e quajtur ndryshe “Mali i Tiranës” ka përfunduar në dyert e SPAK. Anëtarë të Këshillit Bashkiak pjesë e PD, dorëzuan mesditën e sotme një padi  d...
Parandalohet grabitja e bankës. Autori do të futej në bankë me gurë dhe tulla. Ishte arrestuar 3 herë për vjedhje.
Paraditen e sotme një 23-vjeçar ka tentuar të vjedhë në një filial banke në Unazën e Re në Tiranë, por pa rezultat, pasi është arrestuar nga policia në momentin që ka tentuar të thyejë xhamin. ...
Mbrëmë u shënuan dy numri viktima nga aksidenti në fshatin Fortuzaj, Tiranë
Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e të premtes në Tiranë ku si pasojë kanë humbur jetën 2 të rinj. Sipas policisë, për shkak të plagëve të marra ka humbur jetën në spital edhe pasagjeri ...
Nis vizita e liderëve rajonalë në Tiranë, Rama pret në “Vilën 30” homologen serbe dhe homologen boshnjake
Ka nisur mbërritja e disa prej liderëve të Ballkanit në “Vila 30”, aty ku do të zhvillohet takimi joformal në kryeqytetin tonë. Ndër të parët që ka mbërritur në takim, është kryeministrja e Serbis...
Samiti në Tiranë/ Bislimi i Kosovës nuk pranohet si ‘i pa përshtatshëm me protokollin’.
Edi Rama vijon përpjekjet paraprake për të mirëpritur në tetor në Tiranë takimin e radhës së Procesit të Berlinit. Pas turit dy ditor në gjithë rajonin, kryeministri shqiptar ka ftuar liderët e Ba...
Samitin e Berlinit/ Rama pret liderët e rajonit dhe Varhelyi nga BE, në një takim informal
Kryeministri Edi Rama do të presë këtë të hënë në një takim informal liderët e Ballkanit Perëndimor. I pranishëm pritet të jetë edhe komisionari i BE-së për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varheyli. ...
“Shqipëria, në rrugën e duhur”, Gjermania përgëzon Tiranën për impenjimin në Procesin e Berlinit
Ambasadori i Gjermanisë në Shqipëri, Peter Zingraf  mirëpret angazhimin e Kryeministrit Edi Rama për t’u takuar me lideret e rajonit ne kuadër te samitit te radhes se Procesit te Berlinit qe mbahe...
Clinton mesazh Kurtit: Ndalo çmendurinë, shtrij dorën e paqes!
Jam pa fjalë, mendoj që po të kisha një gjykim shumë të shëndoshë nuk do të thoja asgjë. Jam vërtetë pa fjalë! Kryeministër, ministra, zyrtarë të tjerë të qeverisë, Të nderuar të ftuar të të gji...
Bill Clinton vjen sot në Shqipëri/ Policia publikon masat në rrugët kryeqytetit
Në kuadër të vizitës në Shqipëri të ish-presidentit të SHBA-së, Bill Clinton, policia njofton se ka marrë një sërë masash duke filluar nga aeroporti i Rinasit, shoqërimi drejt Tiranës në vendet ku...