Etiketa: is_tag

Aeroporti i Rinasit regjistron 5.4 milionë pasagjerë nga janari në tetor
Nga janari deri në tetor Aeroporti i Rinasit ka përpunuar një numër të lartë pasagjerësh dhe turistësh, duke u kthyer kështu në portën më të madhe të hyrje-daljeve në Shqipëri. Sipas të dhënave...
Tiranë: Rrjedhje gazi në një karburant, evakuohen banorët dhe bllokohet qarkullimi
Policia e Tiranës njoftoi se sot rreth orës 11:35, në rrugën “Sadik Petrela”, në një karburant, është çarë një tub gazi i karburantit. Në vendngjarje shkuan shërbimet e Policisë, të ambulancës ...
Komisioni Evropian përshëndet megaoperacionin antidrogë ‘Tempulli’
Komisioni Europian ka përshëndetur operacionin e sotëm të Policisë Shqiptare “Tempulli”, ku u arrestuan 233 persona si dhe u shkatërruan 23 grupe kriminale të përfshira në shpërndarjen e lëndëve n...
6 të arrestuar gjatë natës në Tiranë: Aksidente, dhunë dhe drogë
Gjashtë persona janë arrestuar në Tiranë për vepra të ndryshme penale. Një 63-vjeçar u vu në pranga pasi drejtuar kamionin në rrugën dytësore Tiranë-Vorë, ka aksidentuar një person që po qarkul...
Ministeriali i ministrave të brendshëm, Balla: Kemi propozuar krijimin e forcave të përbashkëta, konferenca e radhës e Interpol në Tiranë
Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka dalë në një konferencë të përbashkët për shtyp me Johannes Luchner, zv.drejtor i Përgjithshëm i DG Home, në përfundim të punimeve të Ministerialit të Ministr...
Tiranë/ Zjarr në pallatin 10-katësh të ri, izolohet pas 3 orësh! S’ka viktima
Një pallat 10-katësh në Tiranë është përfshirë nga flakë të mëdha, e për pasojë dëmet janë të konsiderueshme. Pallati ndodhet në zonën e ish-parkut të Autobusëve, ndërsa deri më tani nuk dihen end...
Përplasen dy makina në Tiranë, vdes 22-vjeçarja, vajza e shoferit.
Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë të dielë te kthesa e Valiasit në Tiranë. Mësohet se janë përplasur dy makina. Si pasojë ka ndërruar jetë një 22-vjeçare, e bija e njërit prej drejtuesve të aut...
Me 10 mijë doza ekstazi do të helmonin Tiranën. Cilët janë autorët, nga anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje te 28-vjeçarja?
ABC News ka siguruar fotot e pesë të arrestuarve në kuadër të operacionit ku u sekuestruan 10 mijë doza ekstazi. Të arrestuarit: Mithat Ramadani 30 vjeç, banues në Prishtinë Besnik Mujeci...
Kryebashkiaku i Athinës vjen në Himarë për të mbështetur Fredi Belerin
Mediat greke raportojnë se kryebashkiaku i Athinës, Kostas Bakoyannis do të jetë i pranishëm sot në Himarë. Sipas gazetës greke ‘Kathimerini’, ai do të mbeshtesër kryebashkiakun e zgjedhur të H...