Etiketa: is_tag

“Shqipëria sot, si Europa e Ballkanit”, Rama: Në Piramidën e diktatorit do të ulen armiqtë e tij të përbetuar
Për herë të parë në rajon mbahet Samiti i Procesit të Berlinit. Ky Samit bën bashkë liderët e vendeve të Ballkanit, shteteve anëtare të BE dhe përfaqësues më të lartë të Bashkimit Europian. Kry...
Sot Tirana kryeqytet i Europës. Mblidhet Samiti i Procesit të Berlinit në Tiranë.
Samiti i Procesit të Berlinit mbahet për herë të parë në rajon dhe mikpritëse e evenimentit të rëndësishme është zgjedhur Shqipëria. Ky samiti do të bëjë bashkë të hënën, të gjithë liderët e vende...
Policia prezanton planin e masave për Samitin e Berlinit në Tiranë
Zëvendës drejtori i Përgjithshëm i policisë, Sokol Bizhga ka prezantuar këtë të shtunë planin e masave të ndërmarra për mbarëvajtjen e sigurisë gjatë zhvillimit të samitit të Berlinit, që do të mb...
Olaf Scholz të hënën, një ditë para Samitit, mbërrin në Tiranë. Arsyet…
Nga Anila Shuka DW Kancelari gjerman do të marrë pjese në Samitin e Procesit te Berlinit dhe pritet të bëjë takime bilaterale edhe me përfaqësuesit e Kosovës dhe Serbisë. Kancelari gjerman O...
Fluturoi me makinën te liqeni, Nina: ‘Kisha pirë tullumbace me azot’.
Pas thuajse dy muajsh, policia arrestoi Emiljano Ninën, shoferin e automjetit “BMVV X6”, që u përplas te Diga e Liqenit. Kushëriri i të shumëkërkuarit të zhdukur Ervis Martinaj, u arrestua në bane...
Arrestohet hajduti i “Myslym Shyrit”, kërcënoi shitësen dhe vodhi dyqanin.
Pieraldo Pelushi është hajduti që vodhi nën kërcënimin e një pistolete çakmak, një shumë parash në zonën e “Myslym Shyrit”, ndërsa një ditë më pas tentoi të vidhte në një dyqan tjetër. 31-vjeça...
Tirana solidarizohet me viktimat në Izrael, Universiteti Politeknik vishet me ngjyrat e flamurit
Tirana është solidarizuar me viktimat në Izrael pas sulmit terrorist nga Hamas. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka publikuar foto nga godina e Universitetit Politeknik në sheshin “...
Rezervistët izraelit nisen nga Sinagoga e Tiranës për luftë në Izrael!
Në Sinagogën e Tiranës duhet të ishte një atmosferë feste, pasi hebrenjtë kanë festen e tyre të shenjtë që zgjat plot 8 ditë. Por kjo festë u ndërpre nga sulmi i Hamasit mbrëmjen e së premtes....
“Dialogu Kosovë – Serbi, zgjidhja për paqe”, Baerbock: NATO e vendosur të rrisë angazhimin e saj në veri
“Konferenca të tilla e shërbejnë pikërisht edhe qëllimit që të mund të bisedojmë më njeri tjetrin edhe për tema delikate. Nuk do të kishte kuptim që ne vetëm do të informonim njëri tjetrin. E k...
Sot në Tiranë, takimi i ministrave të Jashtëm të Procesit të Berlinit. Mes tyre, Daçiç dhe Gërvalla
Sot në Tiranë mbahet ministeriali i ministrave të Jashtëm të Procesit të Berlinit, takim ky që i paraprin samitit të Procesit të Berlinit më 16 Tetor në kryeqytetin shqiptar. Në takim sot mësoh...