Etiketa: vdekja

Liliana vdiq vetëm 66 vjeç! Në Fier! E ngrirë
Nga: Alba Malltezi/ Ndërsa Fieri mburret përditë me ndërtesat, rrugët, urat, shkollat (dhe mirë bën), Liliana Sema, 66 vjeç luftonte përditë për të mbijetuar derisa vdiq. E ngrirë, në shtëpinë-...
Ndahet nga jeta Maks Velo. Rama: ‘ Çfarë trishtimi!…’
Ndahet nga jeta në moshën 84-vjeçare arkitekti  piktori, shkrimtar dhe disident i njohur Maks Velo. Velo ishte i shtruar prej disa ditës në QSUT, pasi vuante nga anemia. Maks Velo ka lindur ...
Sam Shepard, aktor dhe dramaturg Amerikan, vdes 73 vjeç.
Aktori dhe dramturgu nga Shtetet e Bashkuara, Sam Shepard vdiq në moshën 73 vjeç. Shepard ka shkruar më shumë se 40 drama dhe ka fituar Çmimin Pulitzer për dramën "Fëmija i Varrosur" në vitin 1...
Jeanne Moreau e braktis vorbullën e jetës në moshën 89 vjeçe
(Mëngjes, e hënë, 31 korrik 2017, Jeanne Moreau gjendet e vdekur në apartamentin e saj). …Një vështrim mbi jetën e trazuar të një gruaje që dashuroi pa fund… Ajo luajti për regjisorët më të ...
Vdes Charlie Gard, prindërit shpallën se dha shpirt ‘vogëlushi i bukur’. Foto.
Charlie Gard, bebi që u vu në qendër të një sërë manovrimesh ligjore për shkak të kërkesës për trajtim mjekësor, ka vdekur sot. Njoftimin e dha një zëdhënës i familjes. Vogëlushi 11 muajsh u dë...
Roja i një biznesi në Sarandë gjendet i vdekur nga pasuesi; asnjë shenjë dhune.
Një pjesëtar i Policisë private është gjetur i vdekur në vendin e punës mëngjesin e sotëm në qytetin e Sarandës. Viktima G.I., 53 vjeç (banues në Sarandë) punonte si roje në qendrën e kontrolli...
Të gjitha palët flasin për “vdekjen” në ditën e 44-t.
Nga: Veritas.acom.al/ Dita 44 është dita e numëruar që nga fillimi i ptotestës qytetare të drejtuar nga opozita; dhe kjo ditë u shënua sot... Palët e përfshira në konflikt politik janë qever...
NDËRRON JETË DRITËRO AGOLLI
(FOTO: Dritëro Agolli)/ Sot ka ndërruar jetë Dritëro Agolli, shkrimtar, prozator, poet, dramaturg dhe gazetar i klasit të lartë i fushës së letrave shqipe. Ai ndërroi jetë sot rreth orës 16.00 ...
Vdes Ramiz Kelmendi, shkrimtar e gazetar në Kosovë
(FOTO: Ramiz Kelmendi)/ Shkrimtari, publicisti dhe gazetari i njohur shqiptar, Ramiz Kelmendi, ka ndërruar jetë mbrëmë në moshën 86-vjeçare. Lajmin e ka bërë të ditur familja Kelmendi. Ramiz...
Agim Xhafka i helmuar për Bujar Lakon: Lamtumirë “Halit Berati” i halleve!
Agim Xhafka/ Bujar Lako është shembulli se si nuk duhet të sillemi me artistët. I lënë mënjanë prej vitesh e vitesh, i harruar, jo nga njerëzit,por nga qeveritarët,i depresuar, i depersonalizua...
Faqja 1 prej 212