Etiketa: is_tag

COVID-19/ Rritet presioni mbi OBSH dhe dyshimi mbi laboratorin në Wuhan
Informacione te reja japin më shumë kredibilitet pas teorisë së laboratorit Wuhan ndërsa presioni mbi OBSH rritet Shërbimet e inteligjencës britanike tani thuhet se po rivlerësojnë pozicionin e t...
Evropa ka financuar Wuhanin. Çfarë ndodhi në të vërtetë në Kinë?
Federico Giuliani Wuhan Institute of Virology (WIV), laboratori i vendosur në qytetin kinez ku shpërtheu epiqendra e parë e njohur si Covid-19, ka përfunduar përsëri nën reflektorët. Ose më sak...
Wuhan thotë se nuk ka pacientë me koronavirus në spitale
Zyrtarët e shëndetësisë në Wuhan - epiqendra e pandemisë globale të koronavirusit - thanë të Dielën se spitalet e qytetit janë të lira nga çdo pacient me virus. Mi Feng, zëdhënësi i Komisioni...
Donald Trump zotohet se do të hetojë laboratorin në Wuhan për origjinën e koronavirusit.
Presidenti Donald Trump tha të Premten në Shtëpinë e Bardhë se Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë të hetojnë origjinën e koronavirusit. Raportimet e fundit kanë vënë në dyshim se virusi mund t...
Në Wuhan, epiqendra kineze e virusit, numri i vdekjeve rritet me 50%.
Nga: Fox News/ Kina e rriti numrin e të vdekurve nga koronavirusi në Wuhan me 50 për qind ditëne  Premte duke vazhduar disa javë thënie dhe kundër-thënie se zyrtarët kanë fshehur të dhënat me q...
Personat me COVID-19 mund të jenë infektuar ditë përpara simptomave.
  Paris (AFP) - Njerëzit e infektuar me koronavirusin e ri mund të fillojnë të përhapin virusin disa ditë përpara se të shfaqin ndonjë simptomë të dukshme, sipas një modeli studimi të ri t...
Besohet se koronavirusi e ka origjinën në laboratorin Wuhan
Burimet besojnë se koronavirusi ka origjinën në laboratorin Wuhan si pjesë e përpjekjes së Kinës për të garuar me SH.B.A. EKSKLUSIVE:  Po rritet besimi se COVID-19 ka të ngjarë ta ketë orig...
Në Wuhan i dogjën të gjalla viktimat e koronavirusit.
  Nga: Breitbart News Banorët në Wuhan, ku ka origjinën pandemia e koronavirusit, kanë dëgjuar ulërima që vinin nga furrat e qendrave funeraleve, dhe disa të trajtuar në spitale thonë s...
Kina kërkon falje për Li Wenliang, ndëshkuar se dha alarmin për virusin
Li ishte i pari që njoftoi alarmin koronavirus në internet. Tani Pekini po kërkon nje ndëshkim për funksionarët e policisë së Wuhan që paralajmëruan mjekun Nga: Federico Giuliani   K...
Vullnetarët e Wuhanit nxitojnë të shpëtojnë kafshët e të mbetura në shtëpi në qytetin e virusit
Nga: SIMON KENT/ Grupet vullnetare kanë filluar të punojnë në Wuhanin e goditur nga virusi, në Kinë, dhe kanë shpëtuar më shumë se 200 kafshë të mbetura vetëm në shtëpi nga pronarë që nuk arrit...