Etiketa: is_tag

Yuri Kim: ‘Befasi si flamuri amerikan ndodhet në duar të Ilir Metës!’
Meta gjatë manifestimit në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, mbajti një flamur Amerikan në dorë ku u shpreh. Unë nuk e kam Amerikën të parën, të parën gjithmonë do të kem Shqipërinë. Por Amerik...
‘Përplasja’ me Lavrovin për NATO-n dhe BE-n/ SHBA i del në krah Edi Ramës
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim i ka dalë në krah kryeministrit Edi Rama pasi ky i fundit u ‘përplas’ me ministrin e Jashtëm rus, Sergei Lavrov mbi faktin se sipas Rusisë ë...
Yuri Kim, ambasadore e SHBA, flet mbi transparencën e fondeve akorduar Shqipërisë.
“Transparenca dhe përgjegjësia janë thelbësore”, ka thënë zonja Yuri Kim, ambasadorja e SHBA, duke folur për Akademinë që do monitorojë fondet për Shqipërinë Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri K...
Takimi me ambasadoren Yuri Kim/ Reagon Rama
( FOTO: Arkiv)/ Kryeministri Edi Rama ka reaguar sa i përket takimit që pati sot me ambasadoren amerikane, Yuri Kim. Ishte vetë ambasadorja që më herët ndau detajet nga takimi me presidentin...
‘SPAK duhet të ketë sukses!’. Mesazhi i ambasadores së SHBA, Yuri Kim, për drejtësinë në Shqipëri.
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim deklaron se mbështet me forcë sundimin e ligjit në Shqipëri. “SHBA mbështet me forcë sundimin e ligjit në Shqipëri. SPAK duhet të ketë su...
Ambasadorja Yuri Kim në takim me kryeministrin Rama në selinë e qeverisë.
Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka mbërritur në kryeministri, ku po zhvillon një takim me Edi Ramën . Ky është takimi i dytë i ambasadores amerikane me Ramën në Kryeministri. I pari ishte pak...
‘Shtetet e Bashkuara qëndron vendosmërisht me qeverinë e Shqipërisë!’/ Ambasadorja Yuri Kim
“Shtetet e Bashkuara qëndrojnë vendosmërisht me Qeverinë e Shqipërisë, ndërsa largon korrupsionin nga sistemi i drejtësisë penale. Kjo punë duhet të vazhdojë në të gjithë spektrin e gjerë të siste...
Yuri Kim me Lulzim Bashën: Qëndroni të gjithë në tryezën e kodit zgjedhor. Kjo ishte biseda…
Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar pas takimit të ambasadores Yuri Kim me kreun e PAartisë Demokratike, Lulzim Basha. Në një njoftim në “Facebook”, ambasada shkruan se gjatë këtij takimi a...
Që sot Policia Shqiptare me makinat e së vërtetës- pajisja amerikane në ndihmë të SPAK
(FOTO: Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim në ceremoninë e dorëzimit të pajisjes)/ Nga sot policia shqiptare ka në pajisjet e saj edhe makinat e së vërtetës ose ndryshe poligrafët. Në Ministrinë e Bre...
Rama takim me ambasadoren Yuri Kim: Në fokus prioritetet e përbashkëta si dy vende aleate.
Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka pritur sot në një takim ambasadoren amerikane Yuri Kim. Me anë të një postimi në rrjetin social “twitter” ai shkruan se takimi i mirëseardhjes së ambasadoren...