Etiketa: is_tag

Ambasadorja Yuri Kim, takim me Ramën. Çfarë na sjell klima e nxehtë politike mbi Reformën Zgjedhore.
( FOTO: Arkiv)/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim, ka shkuar sot në mesditë në Kryeministri. Media raporton se ambasadorja Yuri Kim po zhvillon një takim me...
Ambasada e SHBA për TCh: ‘Miratoni marrëveshjen e 5 Qershorit siç është!’.
Lidhur me zhvillimet më të fundit politike në vend ku shumica qeverisëse i tha 'po' ndryshimeve kushtetuese propozuar nga 29 deputetë të opozitës vjen qëndrimi ambasadës së SHBA në Tiranë. Gaze...
Vdekja e dr. Pushit nga koronavirusi/ Yuri Kim: ‘Do të kujtohet si hero!’
Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka reaguar për ndarjen nga jeta të mjekut Arjan Pushi, pas infektimit me Covid-19. Nëpërmjet një shënimi në Twitter, ambasadorja Kim shkruan se mjeku Pushi do të...
Operacioni që prangosi 37/ Ambasadorja Kim: Urime SPAK, vijoni me punën e jepni më shumë rezultate
Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim, ka reaguar përmes një statusi në rrjetet sociale lidhur me operacionin mes SPAK dhe anti-mafias italiane, që coi në pranga 37 persona nga Shqipëria e Ital...
“Shqiptarët janë lodhur nga politika”, Yuri Kim për klimën e biznesit në vend
Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim, ishte e pranishme gjatë prezantimit të indeksit së biznesit për 2019 nga Dhoma amerikane. Në fjalën e saj Yuri Kim  i bëri thirrje politikës shqiptarë të lërë l...
“Nuk e mora vesh çfarë kërkoi”/ Murrizi flet pas takimit me ambasadoren: I thashë, s’e votojmë “Zgjedhoren”, kemi 3 kushte
Në përfundim të takimit me ambasadorët e SHBA-BE-së, Myslim Murrizi deklaroi se vota e tyre në Kuvend do të jetë kundër kësaj marrëveshje, pasi nuk janë plotësuar tre kushtet e tyre. Murrizi tha s...
Presidenti Meta del i tensionuar nga takimi me ambasadoren Kim dhe flet si ‘opozitë’.
KOMENT/ Sapo ka mbaruar takimi prej më shumë se një orë me ambasadoren e SHBA, Yuri Kim, presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë për media, por është shfaqur mjaft i tensionuar. Menjëher...
Yuri Kim: Progres i jashtëzakonshëm. Partia në pushtet dha shumë, tani topi në fushën e Bashës për ‘po’ ose ‘jo’ për fatet e shqiptarëve.
Ambasadorja amerikane, Yuri Kim, pas 9 orë të tjera negociatash për Reformën Zgjedhore, deklaroi para mediave se është bërë progres i jashtëzakonshëm, duke i dhënë “merita të veçanta” partisë në p...
“Koha të mbani fjalën e dhënë. ”/ Yuri Kim, mesazh politikës pas dështimit të Teformës Zgjedhore.
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, Yuri Kim ka reaguar pas dështimit të përmbylljes së Reformës Zgjedhore brenda 31 Majit. Nëpërmjet një postimi në Twitter ajo shpr...
Yuri Kim nuk ndalet: ‘Nuk ka pazare me Reformën Zgjedhore dhe atë në Drejtësi!’
Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka dalë me një deklaratë të fortë për mediat, në një kohë që mbërriti në Komisionin e Posaçëm të Apelimit. Ambasadorja Kim tha se nuk duhet të vazhdohet më me l...