Etiketa: is_tag

5851 forca policie në ruajtje të zgjedhjeve të 25 qershorit
(FOTO: Altin Qato)/ 4 ditë para ditës së votimeve, Altin Qato, Drejtor i Departamentit të Rendit dhe Sigurisë Publike ka njoftuar sot “Masat e Policisë së Shtetit për zgjedhjet e datës 25 Qersh...
Zgjedhjet në Kosovë: Exit Pollet nxjerrin kryeministër Ramush Haradinaj
Sipas Exit Polliit të realizuar nga Klan Kosova koalicioni PAN me Ramush Haradinajn, Kadri Veselin dhe Fatmir Limajn del fitues në zgjedhjet e sotme parlamentare ndërkohë që Lëvizja Vetëvendosjes ...
Theresa May pritet të fitojë maxhorancë të ngushtë: 314 nga 650 vende në Parlament
  Pikërisht në  prag të daljes së rezultateve të para, Exit pollet thonë se Theresa May mund të fitojë maxhorancë të ngushtë, rapoton Reuters. Nga 650 vende që ka Parlamenti Britanik, M...
Britani, zgjedhje të përgjithshme: Hapen qendrat e votimit, miliona britanikë shkojnë të votojnë
Qendrat e votimit janë hapur sot në mëngjes dhe votuesit u janë drejtuar qendrave të votimit. Sot zhvillohen zgjedhjet e përgjithshme në Britani, të konsideruara si më 'krucialet' e dekadave të fu...
Zgjedhjet 2017: Policia e armatosur do të ruajë qendrat e votimit pas sulmit terrorist në Londër.
Policia e armatosur do të zhvendoset në patrullimin e qendrave të votimit ditën e Enjte. Zona ekskluzive ku mund të deformohet vota do të jenë nën ruajtje në Britani, ndërsa zgjidhet qeveria e ard...
Dy janë viktimat e fushatës elektorale: Gjuha shqipe dhe e Vërteta
Nga: Rexhep Qosja/ Vonesat dhe turret Jemi turrur pa menduar sa duhet e si duhet për turret! Jemi vonuar shumë, pamatshëm shumë në histori. Jemi vonuar në të gjitha fushat e jetës shoqëro...
Ora News dhe IPR Marketing – Sot sondazhi i parë për zgjedhjet e 25 Qershorit.
Nëse qytetarët shqiptarë do të votonin sot për të zgjedhur përfaqësuesit e tyre në Kuvendin e Shqipërisë, Partia Socialiste do të fitonte zgjedhjet me 43% të votave. Rezultatet e sondazhit të p...
Partia Republikane do të shkojë e vetme në zgjedhje.
Partia Republikane ka vendosur të regjistrohet e vetme në zgjedhje. Kështu raportojnë burime nga brenda PR- aleate e PD, por vendimi nuk është bërë akoma publik. Pas këtij vendimi, kryetari i P...
Çudi! Guximi për pavarësi në media vjen nga Televizioni publik; jo nga privatët
Radio Televizioni Shqiptar (RTSH) nuk do të pranojë kronikat e gatshme të partive politike, por do ta mbulojë me gazetarët e vet fushatën e zgjedhjeve parlamentare. Përmes një shkrese drejtuar kry...
Në 31 Mars 1991 nuk kishte kush ankohej për ‘Pashkët’…
Nga: L. Skiroi/ Lexova disa lajme sot; ku reporterët e mediave dhe militantët e kulteve fetare kishin zbuluar se 25 qershori, dita e zgjedhjeve Parlamentare- të caktuar rishtas, bien në ditën e...