Etiketa: is_tag

Kur ne nuk bëjmë zgjedhje në parti dhe në qeveri, atëherë si mund të bëjmë në Akademi?
Nga: Seherefedin Shehu*/ Fb Është për të ardhur keq që zgjedhjet u bënë farsë edhe në krye-institucionin e shkencës. Me sa duket edhe shkenca nuk mund të bëjë përjashtim nga farsat zgjedhore që ne ...
Zgjedhjet në PD- akoma në rrugë. Patozi: Do të sjellim prova manipulimi.
Nga Astrit Patosi/ Ka shumë prova që dëshmojnë manipulimin masiv me votat e demokratëve më 22 korrik. Me siguri që ditët në vazhdim do të sjellin dëshmi të reja, sepse përmasat e fenomenit dhe ...
Sussane Schultz: Zgjedhjet në Shqipëri ishin ‘të lira dhe të ndershme’
Duke folur nga qyteti i Korҫës ambasadorja gjermane në vendin tonë Sussane Schultz ka vlerësuar procesin zgjedhor në vendin tonë. Ajo ka thënë se procesi zgjedhor ka qenë i lirë dhe i ndershëm,...
Zgjedhjet në PD: Basha dhe Selami në fushatë së bashku; nesër në Lezhë
Dy kandidatët për kryetar të Partisë Demokratike, Eduart Selami dhe Lulzim Basha nisin nesër zyrtarisht fushatën. Qyteti i parë ku do të ndalojnë dy kandidatët është Lezha. Kryetari i PD-së në ...
OPONENTËT E BASHËS: ‘TË SHTYHEN ZGJEDHJET NË PARTINË DEMOKRATIKE… ARSYET”.
Kritikët ndaj kryetarit të PD, Lulzim Basha, kanë dalë me një deklaratë të prere, mes të cilës, nder te tjera kërkojnë shtyrjen e zgjedhjeve për kreun e PD-se. Në një deklarate për mediat, ata ...
Zyrtarisht mbyllet ‘Odisea’ e zgjedhjeve, këta janë 140 deputetët e rinj të Parlamentit
  Procesi i numërimit ka përfunduar në të gjithë vendin, ky ka qenë komunikimi i kryetarit të KQZ-së, Klement Zguri. "Partia Socialiste ka marrë 48.33% të votave, 74 mandate; Partia Dem...
Ushtria vihet në gatishmëri për nevojat e zgjedhjeve.
Ministria e Mbrojtjes dhe Shtabi i Përgjithshëm i Ushtrisë kanë deklaruar  përmes një njoftimi për media se Forcat e Armatosura kanë ngritur gatishmërinë për t’i u përgjigjur nevojave të KQZ-së pë...
Prokurorët në punë të Dielën. Prokurori i Përgjithshëm urdhëron “të vëzhgohen zgjedhjet!’
Prokurori i Përgjithshëm, z. Adriatik Llalla, ka udhëzuar Prokuroritë e Rretheve Gjyqësore që të hartojnë shërbimet e gatishmërisë për të mbikqyrur mbarëvajtjen e procesit zgjedhor për Kuvendin e ...
Eurodeputeti Kukan vjen në krye të vëzhguesve evropian për zgjedhjet
Eurodeputeti Eduard Kukan do të kryesojë misionin e vëzhgimit të BE-së për zgjedhjet parlametare të 25 qershorit. Lajmin e mbërritjes në kryeqytetin shqiptar, Kukan e bëri të ditur nëpërmjet nj...
Zgjedhjet e të Dielës, nën monitorim: Agjenci të shërbimeve sekrete, OSBE, aktivistë të huaj e të vendit.
Kryetari i PD, Lulzim Basha, zgjodhi sot Fushë- Krujën për të paralajmëruar ‘kriminelët’ që mund të venë dorë mbi zgjedhjet. Ai i paralajmëroi ‘kriminelët’, që më së shumti kohët e fundit identifi...