Policia kanadeze ka konfirmuar 14 të vdekur pasi një kamion dhe një autobus ku ndodhej skuadra kanadeze e Hockey për të rinj, u përplasën të premten në mbrëmje, sipas BBC.

Në boradin e autobusit ndodeshin 28 persona, anëtarë të ekipit të të rinjve

The Humboldt Broncos ishin në autostradë në veri të Tisdale, në provincën e Saskatchewan.

Policia kanadeze thotë se nuk mund të konfirmojë ende numrin e të vdekurve dhe të plagosurve. Përmes një postimi në Twitter, kryeministri Justin Trudeau shkruan:

“Nuk mund ta imagjinoj se çfarë po kalojnë këta prindër”.

Veritas.com.al/