Nga: Emily Wang,Glamour/ 

Surprize! Rezulton se Barbara Bush u martua në një dasmë të vogël sekrete ne bregdet gjatë fundjavës. Sipas një raporti nga People ish-Vajza e Parë dhe i fejuari i saj, Craig Coyne, lidhën nyjën në shtëpinë verore të Bushit në Kennebunkport,Maine,në atë që ajo e përshkroi si një “ceremoni shumë të shkurtër dhe të ëmbël” ku morën pjesë vetëm 20 njerëz. Të ftuarit përfshinin ish-Presidentin George W. Bush, ish-Zonjën e Parë Laura Bush, ish-presidentin George H.W. Bush dhe anëtarë te tjerë të familjes nga ana e nuses dhe dhëndrit.

Babai i Bushit e shoqeroi gjatë korridorit, ndërsa halla e saj, Dorothy Bush Koch,shërbeu si zyrtare,raportoi People. Motra e saj binjake,Jenna Bush Hager,ishte gruaja e nderit, ndërsa lista e vajzave te luleve përbëhej nga vajzat e Hager, Margaret dhe Poppy,qe ishin gjithashtu mbajtëse te unazës dhe mbesa e Coyne-t Emma. Laura Bush gjithashtu bëri një lexim.

Ndërkohë, vëllai i Coyne, Edward, ishte burri më i mirë, ndërsa nëna e tij, Darlene dhe motra, Katie,lexonin secila gjithashtu.

Nusja, e cila kishte veshur një fustan nusërie te Vera Wang, te personalizuar, sipas një njoftimi për shtyp nga etiketa martesore,me kreshta te mëndafshit ngjyre të fildishtë, shirita spageti dhe një skolature të mbuluar me mantel. Bush kompletonte pamjen me një mantel të gjatë deri ne dysheme me tyl Italian dhe një vello me tyl Italian. Ajo gjithashtu përfshiu një kujtim nga gjyshja e saj e ndjerë, ish zonja e parë Barbara Bush, e cila vdiq më parë këtë vit, siç raportohet nga revista People. “Është me të vërtetë e ëmbël,” tha Bush. “Dicka e huazuar” që unë kam veshur është ky byzylyk që gjyshi im i dha gjyshes sime në përvjetorin e 70-të te tyre. ”

Sipas People,dasma surprize ishte hera e parë që Bush dhe Coyne kanë dalë në publik me marrëdhënien e tyre. Çifti zbuloi se ata u martuan pas një fejese pesë-javore dhe kanë qenë një çift zyrtar që nga Vigjilja e Vitit të Ri, pas takimit gjatë një takimi në errësirë të orkestruar nga miqtë e tyre nëntorin e kaluar. Bush i tha revistës se Coyne e propozoi në Kennebunkport gjatë verës, në të njëjtin vend ku George H.W. Bush i kishte propozuar Barbara Bush 75 vjet përpara.

“Është vetëm një romancë shume e ëmbël,” i tha Bush People. “Dhe ne kemi qenë në distancë të largët për shumicën e saj – ai ka qenë në L.A. dhe unë kam qenë në Nju Jork – por ne kemi bërë që të shpenzojmë shumë kohë së bashku.”

Veritas.com.al/