Një 21-vjeçare ndërroi jetë pas një sulmi rus me raketa dy ditë më parë në kompleksin rezidencial Ingulets në Ukrainën qendrore në Kryvyi Rih, vendlindja e presidenti Volodymir Zelensky. 21-vjeçarja ishte kampione e vallëzimeve sportive.

‘Në moshën 21 vjeçare, lufta i ndërpreu jetën studentes sonë Daria Kurdel. Vajza vdiq si pasojë e bombardimit të kompleksit të banimit Ingulets. Babai i saj ka mbetur lënduar dhe ndodhet në spital”, ka shkruar Kivalov, presidenti i Universitetit të Akademisë Juridike të Odessa.

Nga bombardimi vdiqën edhe dy gra, duke përfshirë Darian, dhe tre të tjerë u plagosën.