Jon Voight ka lëshuar një mesazh me video që ofron një paralajmërim të tmerrshëm për atë që do të vijë kur Joe Biden dhe administrata e tij marrin detyrën.

Ylli 81-vjeçar i Hollivudit ndan shpesh pikëpamjet e tij politike konservatore, pro-Trump në llogarinë e tij në Twitter, e cila mburret me pothuajse gjysmë milioni ndjekës.

Mesazhi i fundit i Voight tregon aktorin të ulur me një sfond të flamurit amerikan. Ai me qetësi flet para kamerës ndërsa vlerëson Trump dhe mbështet një numër udhëheqësish demokratë.

Aktori fillon me një paralajmërim të ashpër për administratën e ardhshme të Biden. Ai pohon se demokratët “duan të shkatërrojnë Amerikën”.

“Ne po shkojmë poshtë në një rrugë që nuk ka emër tani. Ne nuk duhet të lejojmë që kombi ynë të shkërmoqet,” thotë ai. “Më lejoni t’ju paralajmëroj të gjithë se jemi në rrezik të madh nëse biem nën administratën e Biden.”

Voight më pas sulmon Guvernatorin e Kalifornisë Newsom, duke tallur kufizimet e tij më të fundit të koronavirusit midis një vale rastesh të reja dhe vdekjesh në shtet.

“Shteti ynë, California, po drejtohet nga një turmë e majtë,” vazhdon Voight. “Guvernatori Newsom po na heq lirinë, lirinë tuaj. Ai është një turp për njerëzimin – ai dhe e afërmja e tij, Nancy Pelosi, e cila është përpjekur të rrëzojë Presidentin Trump.”

Aktori fitues i çmimeve fajësoi posaçërisht Newsom për shkatërrimin e jetës së pronarëve të bizneseve në shtet.

“Ai është një gënjeshtër si të gjithë të majtët që po përpiqen të shkatërrojnë SHBA. Unë i kërkoj të gjithëve që ta zhvillojmë këtë betejë tani për t’i nxjerrë jashtë,” thotë ai.

Voight gjithashtu pretendoi se ai ishte “sulmuar” nga kolegët e tij për “predikim dhune”, por këmbënguli se janë demokratët që po e bëjnë këtë.

“E majta po djeg dhe shkatërron qytetet tona. Ne jemi të gatshëm të luftojmë për liri, jo liri për të djegur flamurin tonë, por për ta ngritur atë me lavdinë e kësaj toke të lirë,” vazhdon Voight.

Ai shton: “Le të tregojë e vërteta që Presidenti Trump është i vetmi njeri që mund ta shpëtojë këtë komb”.

Voight gjithashtu i nxit ndjekësit e tij të luten “në emër të Jezusit, Moisiut dhe të gjithë shenjtorëve që duart e tyre të sigurisë të jenë të sinqerta tani”.

Javë më parë, Voight shperndau një video të ngjashme pasi Biden u projektua fituesi i zgjedhjeve. Ai e quajti fitoren e ish nënpresidentit një mashtrim, duke paralajmëruar se “do të ketë një çmim për të paguar”.

Para Ditës së Zgjedhjeve, aktori lëshoi një qortim të ashpër ndaj Biden dhe e quajti atë “të lig”.

VERITAS.COM.AL