KOMENT

Presidenti Meta sot beri perpjekjen e fundit per te krijuar trazira ne vend, per te mbajtur anen e opozites dhe te protestave, per te mos e njohur SPAK dhe Reformen ne Drejtesi- 

Ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim si dhe ambasadori i Gjermanisë Peter Zingraf kanë qenë sot paradite në selinë e Presidencë, ku nuk kanë takuar presidentin Meta, por këshilltarë të tij.

 Pak minuta pasi Meta ka takuar krerët e opozitës, në një tentativë për të nxitur trazira dhe mosbindje civile, ambasadorja e SHBA-ve dhe ambasadori gjerman janë parë të dalin nga Presidenca me një takim me këshilltarët e Presidentit të Republikës.
Njoftimi qe percolli presidenca mbi takimin  me opoziten i deformoi teresisht ato çfare ishin thene me pare per mosnjohjen e SPAK dhe mosbiondjen civile, duke tarnsmetuar slogane ‘pro- evropiane’.

 

VERITAS.COM.AL